Slaven Belupo poražen od Osijeka

10.11.2018.


Nogometaši Slaven Belupa upisali su poraz u 14. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš slavio je Osijek rezultatom 0:2. Pogotke su postigli Hajradinović i Pilj.

U odnosu na prošlu utakmicu protiv Intera u Zaprešiću, trener Tomislav Ivković umjesto kartoniranih Šarlije, Bogojevića i Vidovića na teren je od prve minute poslao Nowaka, Karamarka i Aparicija, dok je umjesto Mendyja u napadu krenuo Lima.

U 17. minuti susreta centaršut Delića stigao je do Doležala koji se na pet metara od gola Osijeka nije dovoljno dobro snašao. Gosti su prvi puta zaprijetili u 27. minuti kada je Marićev udarac iskosa s lijeve strane otišao pokraj vratnice. Nekoliko minuta kasnije kombinirali su Puclin i Delić, nakon čega je pucao kapetan naše momčadi, ali je lopta od bloka završila u korneru. Pete minuta prije kraja susreta Škorić je glavom promašio okvir gola vratara Filipovića, a samo tri minute kasnije Aparicio je odlično pucao s 20-ak metara, ali zamalo pokraj vratnice.

Iz prve prilike u drugom poluvremenu poveli su gosti. Za 0:1 pogodak je u 59. minuti postigao Hajradinović. Desetak minuta kasnije zaprijetio je Goda nezgodno centriravši, ali je golman Malenica loptu odbio u korner. U 79. minuti Doležaj je snažno pucao, no njegov udarac završio je iznad grede gostujućeg gola. U 82. minuti Osijek je poveo s 0:2, pogodak je postigao Pilj iz slobodnog udarca. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

Slaven Belupo: Filipović – Musa, Međimorec, Nowak (od 61. Goda) – Karamarko, Puclin, Bačelić Grgić, Aparicio (od 56. Aparicio), Delić (od 80. Jelić) – Doležaj – Lima. Trener: Tomislav Ivković

Osijek: Malenica – Grgić, Gutieri, Škorić, Janža – Ćavar, Mudražija (od 90. Pervan) – Boban (od 85. Štrkalj), Kamenar (od 77. Pilj), Hajradinović – Marić . Trener: Zoran Zekić.

Suci: Duje Strukan (Split), Borut Križarić (Čakovec), Alen Jakšić (Solin), Igor Križarić (Čakovec)

Delegat: Željko Ukić (Zagreb)

Žuti kartoni: (Slaven Belupo); Hajradinović 81′, Ćavar 90′ (Osijek)

Crveni kartoni: – (Slaven Belupo); (Osijek)

Strijelci: 0:1 Hajradinović 59′, 0:2 Pilj 82′