Slaven Belupo poražen od Osijeka

31.10.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 10. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Osijeka. Gosti su slavili rezultatom 0:1 i tako prekinuli niz od tri utakmice bez porata naše momčadi.

U odnosu na dvoboj s Lokomotivom u srijedu, trener Tomislav Stipić napravio je nekoliko promjena u prvom sastavu. Od prve minute krenuli su van Bruggen, Bogojević i Boakye umjesto Mlinara, koji je imao tri žuta kartona, Knolla i Jeffrena.

Na početku susreta zaprijetio je Osijek nekoliko puta iz daljine, ali je sve opasnosti ispred svog gola otklonio Filipović. Naša je momčad odgovorila preko Glavčića čiji je udarac iz slobodnog udarca otišao tik pokraj vratnice. Nakon borbenih 45 minuta rezultat je na poluvremenu bio 0:0.

Već na samom startu drugog poluvremena gosti su stigli u vodstvo. Bohar je u 47. minuti zatresao mrežu iz slobodnog udarca s otprilike 18 metara za 0:1. Kao i u prvom poluvremenu, Glavčić je opasno zaprijetio iz slobodnog udarca u 55. minuti, no ovog puta je svoja vrata spasio Ivušić. Do kraja utakmice naša je momčad bacila sve karte u napad, ali do izjednačenja nije uspjela doći.

U idućem će kolu Slaven Belupo gostovati u Gorici. Utakmica će se igrati u nedjelju s početkom u 19:10.

10. kolo HT Prve lige

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš 31.10.2020.

NK Slaven Belupo – NK Osijek 0:1 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Soldo, van Bruggen – Bogojević (od 75. Knoll), Glavčić, Paracki, Lulić, Goda (od 90. Zirdum)– Krstanović, Boakye (od 55 Jeffren). Trener: Nenad Bjelica.

NK OSIJEK: Ivušić – Silva, Lončar, Caro, Jurčević – Kleinheisler (od 85. Lopa), Pilj – Erceg (od 75. Ndockyt), Ljubić, Bohar (od 90. Guti)- Mierez. Trener: Goran Tomić.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić),Borut Križarić (Čakovec), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Tomislav Bionda (Zaprešić)

VAR: Igor Pajač (Sv. I. Zelina), AVAR: Bojan Zobenica (V. Gorica)

Delegat:Dalibor Kajinić (Požega)

Kontrolor: Branko Bajić (Split)

Žuti kartoni: Paracki 64′ (Slaven Belupo); Caro 55′, Lončar 60′, Jurčević 85′ (Osijek)

Crveni kartoni:  (Slaven Belupo);  (Osijek)

Strijelci: 0:1 Bohar 47′

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf