Slaven Belupo poražen od Intera

23.02.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali su poraz na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Bolji je bio Inter iz Zaprešića rezultatom 0:1.

Trener Ivica Sertić u današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Krstanovića i Doležala, dok se u sastav vratio oporavljeni Delić. U odnosu na utakmicu u Maksimiru protiv Dinama u prvih 11 ponovno su istrčali Karamarko, Bačelić Grgić i Puclin. Valja istaknuti da je današnji susret između Slaven Belupa i Intera bio treći međusobni u aktualnoj sezoni. U prvom je naša momčad slavila u Koprivnici s 2:1, dok je u drugom u Zaprešiću rezultat bio 0:0.

Naša momčad prva je zaprijetila u susretu. U 9. je minuti Delić uputio dobar centaršut, ali su Jelić i Menalo bili zamalo prekratki. Četiri minute kasnije Menalo je prekrasno ispremiješao svoje čuvare i pucao sa 16 metara, ali je Matković krajnjim naporom izbacio loptu u korner. U 17. minuti ponovno je zaprijetio krilni napadač Slaven Belupa, no njegov udarac nije bio precizan. U 25. minuti ponovno je Inter spasio njegov vratar koji je Vidovićev udarac s desetak metara obranio krajnjim naporima.

Minutu kasnije Menalo je još jednom opasno zaprijetio, ali su se gosti još jednom spasili. Rezultat 0:0 ostao je i nakon pokušaja Jelića i Bačelić Grgića u 31., odnosno 33. minuti. Do kraja poluvremena vidjeli smo sumnjivu situaciju u kaznenom prostoru Intera kada je gostujući igrač igrao rukom, ali je Gabrilo ostao nijem. U prvih 45 minuta nismo vidjeli golove iako je naša momčad bila puno bolji takmac na terenu.

U nastavku susreta gledali smo borbeni nogomet u kojem se igra odvijala oko centra sve do 67. minute kada je Inter stigao u vodstvo. Pogodak za 0:1 postigao je Serderov. Pokušao je Menalo u 78. minuti zaprijetiti golu Intera, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan. Odlično je u 86. minuti pucao Bačelić Grgić, no Matković ponovno brani.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje kod Osijeka. Utakmica će se igrati u nedjelju u Gradskom vrtu s početkom u 17:30.

23. veljače 2019. – 18. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – NK Inter 0:1 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Čanađija, Vidović (od 83. Mladen), Bačelić Grgić – Puclin (od 76. Puclin), Jelić (od 64. Mendy), Menalo. Trener: Ivica Sertić.

NK Inter: Matković – Bosec, Tatomitović, J. Čelikovoć, Valentić – Muhar, Postonjski – Čulina (od 88. Ajayi), Rak, Serderov (od 87. Luštica) – Kaluđerović (od 59. Mišković). Trener: Samir Toplak.

Suci: Goran Gabrilo (Split), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin)

Četvrti sudac: Jakov Titlić (Hrvace)

Delegat: Tihomir Čalić (Marčani)

Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Serderov 67′

Žuti karton: (Slaven Belupo); Postonjski 56′ (Inter)

Crveni karton: –