Slaven Belupo poražen od Hajduka

14.08.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 5. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na gostovanju u Splitu. Iako je naša momčad prikazala solidnu igru, Hajduk je bio bolji rezultatom 2:0.

Trener Dean Klafurić u današnjem susretu nije mogao računati na ozlijeđenog Matea Kocijana, a u odnosu na sastav protiv Šibenika iz prošlog kola napravio je tri izmjene. Od prve minute zaigrali su Lulić, Goda i Soldo umjesto Knolla, Marine i Parackog.

Nakon nekoliko minuta u kojima su se ispitivale snage, prvi je zaprijetio Hajduk. Livaja je u 9. minuti s 20-ak metara pucao pokraj gola. Odgovorio je Bogojević nekoliko minuta kasnije kada je na asistenciju Krstanovića pucao tik pokraj lijeve vratnice gola domaćina. U 25. minuti Glavčić je izvrsno pucao iz slobodnog udarca, ali je Posavec obranio njegov pokušaj vrhunskom reakcijom. Hajduk je u vodstvo stigao u 35. minuti. Sahiti je zabio za 1:0. Pokušao je odgovoriti Zvonarek na drugoj strani no s 15-ak metara je pucao iznad grede.

Hajduk je s 2:0 poveo na početku drugog poluvremena. Livaja je postigao pogodak za 2:0. U 57. minuti Monjac je pokušao iz daljine, no siguran je bio Posavec. Pokušao je Vuković nakon toga dva puta iz daljine. Oba puta nije bio precizan. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

U idućem kolu našu momčad čeka novo gostovanje i to u Velikoj Gorici. Utakmica s Goricom igrat će se u subotu od 18:55.

14. kolovoza 2021. – 5. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Split, Poljud

HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 2:0 (1:0)

HNK HAJDUK: Posavec – Lovrencsics, Elez, Simić, Čolina (od 86. Dolček) – Krovinović, Vuković – Sahiti (od 81. Eduok), Livaja (od 87. Diamantakos, Biuk (od 73. Ćuić) – Mlakar (od 81. Jairo).  Trener: Jens Gustafsson.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec (od 46. Monjac), Božić, van Bruggen (od 62. Paracki), Soldo – Zvonarek (od 80. Mlinarić), Goda, Glavčić (od 87. Knoll) – Bogojević, Krstanović, Lulić (od 62. Brković). Trener: Dean Klafurić.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Bojan Zobenica (V. Gorica), Ivan Janić (Ilok) i Dario Kulušić (Šibenik)

VAR: Ivan Vučković (Zagreb), AVAR: Marjan Tomas (Osijek).

Strijelci: 1:0 Sahiti 35′, 2:0 Livaja 48′

Žuti karton: Sahiti 54′ (Hajduk); Lulić 6′, Bogojević 51′, Goda 81′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Hajduk); (Slaven Belupo)