Slaven Belupo poražen od Hajduka

21.11.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 12. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Hajduka. Splićani su slavili rezultatom 0:2.

Trener Tomislav Stipić od prve je minute na teren poslao Filipovića na golu, dok su obrambenu trojku činili Božić, van Bruggen i Soldo. U veznoj liniji zaigrali su Goda, Mlinar, Glavčić, Paracki i Lulić, dok su napadački tandem činili Jeffren i Bačelić Grgić.

Nažalost, prva situacija vrijedna spomena dogodila se u 6. minuti kada je umjesto ozlijeđenog Bačelić Grgića ušao Ivan Krstanović. U 14. minuti Paracki je odapeo s 20-ak metara, ali je lopta otišla iznad grede gola gostiju. Tri minute kasnije Soldo je bio u odličnoj situaciji nakon jednog kornera, no nije se najbolje snašao. U 34. minuti udarac Krstanovića iskosa s desne strane otišao je pokraj vratnice. Hajduk je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz svog jedinog udarca u prvih 45 minuta. Umut je zabio glavom za 0:1.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorila naša momčad kada je udarac Krstanovića obranio Posavec. S druge strane odgovorio je Jairo. Njegov pokušaj završio je pokraj vratnice. Hajduk je u 56. minuti stigao do novog pogotka. Soldo je zatresao svoju mrežu za 0:2. Paracki je u 80. minuti opasno pucao s 15-ak metara, no njegov udarac odlično je obranio Posavec. Do kraja utakmice golove nismo vidjeli.

12. kolo HT Prve lige

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš 21.11.2020.

NK Slaven Belupo – HNK Hajduk 0:2 (0:1)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Soldo, van Bruggen (od 55. Bogojević) – Lulić (od 88. Iličić), Glavčić, Paracki, Mlinar, Goda – Jeffren (od 55. Knoll), Bačelić Grgić (od 10. Krstanović (od 88. Boakye)). Trener: Tomislav Stipić.

HNK HAJDUK: Posavec –  Jakoliš, Simić, Vušković, Dolček – Jradi, Caktaš, Jurić – Brnić (od 76. Gyurcso), Umut, Jairo (od 90. Jairo). Trener: Boro Primorac.

Suci: Ivan Bebek, Bojan Zobenica, Jerko Crnčić, Ante Čuljak

VAR: Ivan Vučković , AVAR: Ivica Modrić

Delegat: Robert Balem

Kontrolor: Tomislav Šetka

Žuti kartoni: Paracki 54′, Krstanović 81′, Boakye 90′ (Slaven Belupo); Vušković 83′ (Hajduk)

Crveni kartoni:  (Slaven Belupo);  (Hajduk)

Strijelci: 0:1 Umut 45′, 0:2 Soldo a.g. 57′

Foto: Podravski list