SLAVEN BELUPO PO GLEDANOSTI ČETVRTA MOMČAD PRVENSTVA

20.05.2016.


Nakon završetka prvoligaške sezone naš klub je osvojio sedmo mjesto s 42 boda. U 36 prvenstvenih nastupa Slaven Belupo je postigao 10 pobjeda, 12 utakmica je odigrao neodlučeno a 14 izgubio, uz 41 postignut i 42 primljena pogotka.
Najviše nastupa za momčad (34) upisao je vratar Matjaž Rozman, drugi je Mateas Delić s 33, a slijede Muzafer Ejupi i Dino Štiglec s 32, itd.
Najbolji strijelac momčadi je Muzafer Ejupi sa 16 pogodaka, te se po broju golova izjednačio s Marijom Dodikom kojem je to uspjelo u sezoni 2000/2001. Mates Delić je postigao šest, Filip Ozobić četiri, Stefan Savić i Sandi Križman po tri, itd.
Naša je momčad tijekom sezone, poslije Dinama imala i najmanje žutih kartona – 54, jedan više od Modrih.
Pojedinačno ih je najviše dobio Paracki (7), Križman (5), a Ozobić, Štiglec i Purić (4). Kad je riječ o isključenjima onda je Mikulić dva puta morao napustiti travnjak, a po jednom su u svlačionicu prije isteka 90. minute morali Pokrivač, Ozobić i Jambor.
Slaven Belupo je po gledanosti bio četvrta momčad Prve HNL u prošloj sezoni kojeg je došlo vidjeti 60.050 gledatelja, od toga je na Gradskom stadionu na 18 utakmica bilo 17.947 posjetitelja.