Slaven Belupo osvojio tri boda u Gorici

16.04.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 29. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige osvojili važna tri boda na gostovanju u Velikoj Gorici. Golom Knolla slavili su Slavenaši rezultatom 0:1!

Trener Tomislav Stipić nije mogao računati na kartoniranog van Bruggena, a u odnosu na sastav protiv Osijeka napravio je dvije izmjene. Od prve minute krenuli su Božić i Bačelić Grgić umjesto Bogojevića i van Bruggena.

U prvih 10 minuta naša je momčad imala dvije velike, ogromne prilike. Krstanović je izašao sam ispred golmana Banića, pričekao Knolla i asistirao mu na prazan gol. Napadač Slaven Belupa poslao je s pet metra loptu pokraj vratnice praznog gola Gorice. Minutu kasnije iskosa s lijeve strane tukao je Krstanović, ali stativa je spriječila njegov pogodak. Odgovorio je domaćin u 28. minuti kada je Filipović odličnom reakcijom obranio udarac Špikića. Desetak minuta kasnije Lulić je pokušao udarcem matirati Banića, ali nije bio precizan. Naša je momčad povela u 39. minuti. Knoll se lijepo oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem pogodio suprotni kut gola Gorice za 0:1.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Gorica. Dieye je tukao glavnom, ali Filipović je bio siguran. Igralo se čvrsto, a Gorica je novu priliku imala u 83. minuti kada je Mudrinski iz vrlo dobre situacije poslao loptu pokraj gola. Na kraju je naša borbena momčad osvojila sva tri boda!

16. travnja 2021. – 29. kolo HT Prve lige
Velika Gorica, Gradski stadion

NK Gorica – NK Slaven Belupo 0:1 (0:1)

NK GORICA: Banić – Muhammed, Jovičić, Krizmanić, Keita – Pršir (od 88. Junior), Babec – Špikić (od 70. Dvorneković), Nimeli, Hamad (od 62. Mitrović) – Dieye (od 62. Mudrinski). Trener: Siniša Oreščanin.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Prce – Apau (od 24. Bogojević), Lulić (od 77. Bosec), Bačelić Grgić (od 69. Mlinar), Glavčić, Goda – Krstanović (od 69. Delić), Knoll (od 77. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Marko Cestarić (Sisak).

VAR: Fran Jović (Zagreb) AVAR: Vedran Đurak (Stupno)

Delegat: Krešimir Glavina (Prelog)

Kontrolor: Danijel Trampus (Osijek)

Strijelci: 0:1 Knoll 39′

Žuti karton: Pršir 29′, Musa 52′ Nimeli 58′ (Gorica); Filipović 80′, Delić 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Gorica); (Slaven Belupo)