Slaven Belupo ostvario veliku i važnu pobjedu, u Koprivnici pao Hajduk golovima Puclina i Krstanovića

11.08.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u četvrtom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali izuzetno bitnu pobjedu. Slavili su nad splitskim Hajdukom koji je do sada imao maksimalan učinak. Rezultat na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš bio je 2:1. Strijelci za našu momčad bili su Puclin i Krstanović, a posebno valja istaknuti pune tribine koje su pomogle Slavenašima da dođu prva tri boda u aktualnoj sezoni.

Trener Ivica Sertić uoči današnjeg susreta nije mogao računati na Tomislava Božića i Ivana Jajala koji su u fazi oporavka te na Božu Mikulića i Karla Lulića koji još uvijek nisu stekli pravo nastupa za našu momčad. Naš je trener protiv Hajduka izveo momčad s trojicom igrača u obrani koju su činili Zirdum, Međimorec i Radivojević, na bekovima su bili Delić i Bogojević, u veznoj liniji Paracki, Glavčić i Puclin, a u vrhu napada Krstanović i Ejupi.

Prvih 15-ak minuta današnje utakmice prošlo je u ‘ispitivanju snaga’. Uglavnom se igralo oko centra, a prvu priliku imali su gosti kada je Filipović odlično zaustavio udarac Edouka. Pokušao je i Jradi dvije minute kasnije, ali je ‘jedinica’ Slavena opet bila sigurna. Opasno je zaprijetio Paracki iz slobodnog udarca u 28. minuti. Njegov snažan udarac odlično je obranio Duka. Imali su gosti još poneku priliku koju nisu realizirali, a onda im se to osvetilo u 38. minuti. Puclin se sam izborio za odličnu poziciju iskosa s lijeve strane, snažno odapeo s 20-ak metara i poslao loptu ispod vratara Hajduka za 1:0. Bio je to i rezultat nakon prvih 45. minuta.

Prvu situaciju vrijednu spomena u drugom poluvremenu vidjeli smo u 56. minuti. Nakon jedne gužve u šesnaestercu napadač Hajduka Jakoliš dobio je crveni karton. Valja istaknuti da je u igru ušao tek dvije minute ranije. Čvrsto se igralo u nastavku susreta. Naši su igrači davali zadnje atome svoje snage pa je tako u jednom sprječavanju kontre Bogojević zaradio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. Od 79. minute na terenu je bio isti broj igrača u obje ekipe. Slaven je susret riješio u 84. minuti susreta. Ejupi je iznudio jedanaesterac, a sigurno ga je realizirao Krstanović za 2:0. Počasni pogodak za Hajduk postigao je Eduok. Velika pobjeda naše momčadi!

U petom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo gostuje kod Istre 1961. Utakmica će se u Puli igrati u subotu s početkom u 21 sat.

11. kolovoza 2019. – četvrto kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Hajduk 2:1 (1:0)

NK Slaven Belupo: Filipović – Zirdum, Međimorec (od 58. Nowak), Radivojević (od 65. Karamarko) – Bogojević, Puclin, Paracki, Glavčić, Delić (od 76. Goda) – Ejupi, Krstanović. Trener: Ivica Sertić

HNK Hajduk: Duka – Juranović, Ismajli, Simić (od 54. Svatok), Dolček – Hamza, Nejašmić – Edouk, Caktaš, Jradi (od 54. Jakoliš) – Jairo . Trener: Damir Burić.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno), Goran Pečarić (Zagreb)

Delegat: Ivan Smokrović (Rijeka)

Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Žuti kartoni: Krstanović 29′, Delić 42′, Puclin 52′, Zirdum 69′, Bogojević 76′, 79′, Karamarko 88′ (Slaven Belupo); Simić 28′, Ismajli 84′, Svatok 87′, Dolček 95′ (Hajduk)

Crveni kartoni: Bogojević 79′ (Slaven Belupo); Jakoliš 56′ (Hajduk)

Strijelci: 1:0 Puclin 38′, 2:0 Krstanović 84′, 2:1 Eduok 96′