Slaven Belupo ostvario važnu pobjedu u Zaprešiću, Bogojević i Lulić srušili Inter

07.03.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 26. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali su važnu pobjedu na gostovanju u Zaprešiću. Prelijepim golovima Bogojevića i Lulića svladali su Inter rezultatom 0:2.

Naša je momčad bila puno bolji suparnik u prvih 45 minuta. Na samom startu, prvih 15-ak minuta, opasno su prijetili Mikulić i Lulić udarcima iz daljine, ali je jednom lopta otišla tik iznad, a jednom je Frelih odlično obranio. Bolja igra došla je na naplatu u 28. minuti kada je Bogojević napravio solo prodor po desnoj strani, snažno odapeo po golu i pogodio rašlje golmana Intera za 0:1. Inter je zaprijetio 41. minuti kada je Paracki vrhunskom reakcijom s linije izbio loptu. Kaznila je naša momčad to dvije minute kasnije. Lulić je savršeno pucao s 20-ak metara i pogodio za 0:2.

Prvih 20-ak minuta drugog poluvremena gledali smo čvrstu utakmicu, a igra se uglavnom odvijala oko centra. Inter je prijetio centaršutima, dok je naša momčad strpljivo čekala svoju šansu. Imao je jednu takvu Krstanović nakon centaršuta Bačelić Grgića, ali nije bio precizan. Golove u nastavku na kraju nismo vidjeli te je Slaven došao do važna tri boda.

07. ožujka 2020. – 26. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Zaprešić, ŠRC

NK Inter – NK Slaven Belupo 0:2 (0:2)

NK INTER: Frelih – Bosec, Savić, Van Bruggen, Barić – Soldo (od 46. Marasović), Petrović – Tsonev, Serderov (od 55. Mamut), Zamouri (od 46. Mitrović) – Andrić. Trener: Željko Petrović.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Mikulić – Bogojević, Glavčić (od 86. Zirdum), Bačelić Grgić, Jeffren (od 46. Goda), Lulić – Krstanović, Lima (od 90. Brković). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Mario Pepur (Split), Marko Linić (Dražice)

VAR: Ivan Bebek (Rijeka), AVAR: Vedran Đurak (Stupno).

Delegat: Zoran Pandža (Vinkovci)

Kontrolor Darko Cvitković (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Bogojević 28′, 0:2 Lulić 43′

Žuti karton: Soldo 24′, Serderov 53′, Tsonev 73′, Savić 81′ (Inter); Paracki 38′, Bačelić Grgić 45′, Lulić 49′, Goda 85′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Inter); (Slaven Belupo)