Slaven Belupo odigrao odličnu utakmicu i svladao Goricu

09.02.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 20. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Goricu na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Odličnu utakmicu odigrali su naši nogometaši koji su slavili s 2:0 golovima Krstanovića i Puclina, a pravo je malo čudo kako naša momčad nije i uvjerljivije slavila.

Trener Ivica Sertić u odnosu na utakmicu s Istrom prošlog vikenda napravio je dvije izmjene. Umjesto ozlijeđenog Doležala startao je Menalo na lijevom krilu, a umjesto Bongonguija u prvih 11 mjesto je pronašao Čanađija. Značilo je to da se Puclin ‘pomaknuo’ na mjesto desnog krila, dok je Čanađija zaigrao u veznoj liniji.

Prvi je zaprijetio Slaven već u drugoj minuti utakmicu kada je udarac Puclina obranio vratar Kahlina. Minutu kasnije pokušao je i Karamarko, ali je njegov udarac blokirala obrana Gorice i odbila ga u korner. Baš iz njega naša je momčad povela. Izvrsno je centrirao Bačelić Grgić, a najviši u zraku bio je Krstanović koji loptu glavom šalje u gol za 1:0. U 12. minuti udarac Nowaka prošao je tik uz vratnicu. Ono što nije pošlo stoperu za rukom, pošlo je Puclinu minutu kasnije. Prekrasnu akciju izveli su naši nogometaši koju je, danas, krilni veznjak mirno završio za 2:0.

Odlično je Slaven Belupo igrao, a u 23. minuti umalo je postigao još jedan pogodak Krstanović. Menalo je izvrsno prošao po lijevoj strani i uposlio napadača naše momčadi koji šalje loptu s desetak metara pokraj lijeve vratnice. Sijevalo je pred golom Gorice u prvih 30 minuta. Menalo je izvrsno pucao sa 16 metara, ali Kahlina vrhunskom reakcijom spašava svoj gol. Opsada se nastavila i u 35. minuti kada su Puclinu i Krstanoviću tek milimetri nedostajali da postignu nove pogotke, a vratar gostujuće momčadi bio je daleko najbolji igrač Gorice. Gosti su prvi puta zaprijetili u 40. minuti, ali je Marina poslao glavom loptu iznad grede. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:0, iako je naša momčad mogla imati i puno uvjerljivije vodstvo.

Drugo poluvrijeme otvorio je udarcem Puclin, ali s 20-ak metara nije bio precizan. U 55. minuti Menalo je ispremiješao obranu gostiju, a Jelić je tek nekoliko centimetara bio prekratak da loptu pospremi u gol. U 69. minuti Lovrić je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Igralo se čvrsto u drugom poluvremenu, s malo šansi na obje strane. Desetak minuta prije kraja susreta veliku priliku imao je Vidović, ali je njegov udarac iz velike blizine obranio Kahlina. U 82. minuti opet je odličnom obranom gostujući vratar obranio udarac Šarlije. Pet minuta prije kraja utakmice Stipe Bačelić Grgić promašio je jedanaesterac. U posljednjoj minuti susreta Gorici je poništen pogodak zbog zaleđa.

U idućem kolu naši nogometaši gostuju u Zagrebu kod prvoplasiranog Dinama. Utakmica će se na Maksimiru igrati u nedjelju s početkom u 15:00.

9. veljače 2019. – 18. kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Gorica 2:0 (2:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Čanađija, Vidović, Bačelić Grgić – Puclin (od 86. Plantak), Krstanović (od 57. Jelić), Menalo (od 74. Menalo). Trener: Ivica Sertić.

HNK Gorica: Kahlina – Musa, Čagalj, Jovičić, Čabraja – Marina, Suk, Maloča (od 46. Šroler) – Dvorneković (od 46. Ronaldo), Zwolinski, Lovrić (od 76. Ndiaye). Trener: Sergej Jakirević..

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Četvrti sudac: Marko Linić (Dražice)

Delegat: Zoran Pandža (Vinkovci)

Kontrolor: Vlado Svilokos (Sisak)

Strijelci: 1:0 Krstanović 4′, 2:0 Puclin 13′

Žuti karton: Puclin 49′, Karamarko 54′ (Slaven Belupo); Musa 24′, Marina 37′, Jovičić 78′ (Gorica)

Crveni karton: –