Slaven Belupo nezasluženo poražen u Puli

24.01.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 17. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige poraženi u Puli od Istre rezultatom 1:2. Naša je momčad povela pogotkom Glavčića, a Istra je iz dva sumnjiva kaznena udarca u samoj završnici susreta preokrenula rezultat.

Trener Tomislav Stipić u prvoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici poslao je na teren od prve minute Filipovića na gol. U obrani su zaigrali Božić, van Bruggen i Prce, dok su na bokovima krenuli Bogojević i Goda. Veznu liniju činili su Lulić, Mlinar i Glavčić, dok su napadački tandem bili Knoll i Bačelić Grgić. U odsustvu Gorana Parackog zbog tri žuta kartona, po prvi puta je kapetansku traku ponio Filipović. Osim Parackog, trener Stipić nije mogao računati i na Krstanovića koji je također skupio tri žuta kartona.

Nakon početne inicijative domaćina, naša je momčad iz svoje prve prilike došla u vodstvo. Glavčić je u 10. minuti snažno odapeo s 20-ak metara i pogodio nebranjeni kut vratara Lučića za 0:1. U 21. minuti svoj je udarac iz daljine okušao i Lulić, ali nije bio dovoljno precizan. Desetak minuta kasnije Mlinar je izveo korner, Bačelić Grgić lukavo propustio loptu kroz noge, a obrana Istre umalo si je postigla autogol. Slaven Belupo na odmor je otišao sa u potpunosti zasluženim vodstvom.

U 57. minuti susreta Mlinar je s 20-ak metara tukao iznad grede, a samo minutu kasnije iz slobodnog udarca su ga tek milimetri dijelili od gola. Fantastičnu priliku Lončara u 61. minuti još je boljom reakcijom obranio Filipović i tako ostavio našu momčad u vodstvu. Istra je zaprijetila preko Tomaševića, no njegov udarac glavom nakon jednog kornera otišao je pokraj vratnice. Istra je izjednačila u 82. minuti iz sumnjivog kaznenog udarca koji je Špoljarić realizirao za 1:1. Domaćin je u potpunosti preokrenuo susret u 90. minuti kada je Špoljarić realizirao još sumnjiviji kazneni udarac za 2:1.

24. siječnja 2021. – 17. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Pula, Aldo Drosina

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 2:1 (0:1)

NK ISTRA 1961: Lučić –  Hujber (od 75. Sane), Tomašević, Šutalo, Sergi (od 75. Guzina) – Einar – Halilović – Gržan, Špolarić, Vuk – Gyu (od 67. Ivančić).  Trener: Fausto Budicin.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, van Bruggen (od 90. Delić), Prce – Bogojević, Lulić (od 90. Janković), Mlinar, Glavčić (od 90. Turanjanin), Goda – Knoll (od 87. Etoundi), Bačelić Grgić (od 63. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Igor Pajač (Zelina), Goran Loparac (Sladojevci), Marko Stolnik (Varaždin), Tomislav Bionda (Zaprešić)

VAR: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Delegat: Milan Rukavina (Rijeka)

Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Glavčić 10′, 1:1 Špoljarić 82′, 1:2 Špoljarić 90′

Žuti karton: Tomašević 37′, Einar 57′, Hujber 68′, Šutalo 87′ (Istra 1961); Goda 28′, Bogojević 40′, Bačelić Grgić 45′, van Bruggen 80′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Istra 1961); (Slaven Belupo)