Slaven Belupo nadigrao Šibenik, ali na kraju remizirao

04.02.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 22. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali sa Šibenikom. Iako je naša momčad bila puno bolji suparnik na terenu i pogodila dvije grede, rezultat je bio 1:1. Gol za našu momčad postigao je Grgić u 17. minuti susreta.

Trener Zoran Zekić danas nije mogao računati na ozlijeđene Parackog, Krstanovića, Kocijana i Zirduma, a u posljednji trenutak otpao je i Laušić. Zapata u zapisniku nije bio zbog tri žuta kartona, a u kadar se vratio Zoran Kvržić.

Utakmica je krenula najgore moguće po Slaven Belupo. Marin je iskoristio nepažnju cijele momčadi i već u prvoj minuti zabio za 0:1. Pokušala je odgovoriti naša momčad preko Gode i Zvonareka, no rezultat je ostao isti. Ono što nije pošlo njima za nogom pošlo je Grgiću u 17. minuti. Božić je odlično uposlio našeg napadača koji koristi situaciju jedan na jedan i zabija za 1:1. Deset minuta kasnije udarac Boseca završio je tik pokraj vratnice. U 35. minuti snažno je odapeo Grgić iz daljine, no greda je spasila goste. Isti je igrač pokušao i s desetak metara iz voleja, ali nije bio precizan.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Zvonarek. Majstorski je petom probao naš ofenzivac, no spreman je na iznenađenje bio Rogić. U 77. minuti Goda je fantastično centrirao, a Kvržić glavom iz blizine zatresao gredu. Druga danas. Pet minuta prije kraja susreta Bosec je iskosa s desne strane pucao pokraj vratnice. Utakmica je završila rezultatom 1:1.

U idućem kolu Slaven Belupo će gostovati u Splitu kod Hajduka. Utakmica na Poljudu igrat će se u nedjelju s početkom u 15 sati.

4. veljače 2022. – 22. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Šibenik 1:1 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, van Bruggen, Soldo – Bosec, Caimacov (od 88. Mlinarić), Marina, Goda – Brković (od 65. Kvržić) – Grgić, Zvonarek (od 79. Bogojević). Trener: Zoran Zekić.

HNK ŠIBENIK: Rogić – Batarelo (od 74. Grdić), Perić, Bilić – Jakoliš, Rak, Ćurić (od 82. Sahiti), Kvesić – Marin (od 90. Vidović) – Skorup, Delić (od 82. Bačelić Grgić). Trener: Ferdo Milin.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb), Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

VAR: Ivan Bebek (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Marin 1′, 1:1 Grgić 17′

Žuti karton: Božić 48′, Caimacov 81′ (Slaven Belupo); Perić 38′, Bilić 51′, Kvesić 90′ (Šibenik)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Šibenik)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf