Slaven Belupo na odmor s pobjedom protiv Lokomotive

17.12.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 20. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Lokomotivu. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 2:1, a pogotke za našu momčad postigli su Krstanović i Marina.

Trener Zoran Zekić u posljednjoj se utakmici prvog dijela sezone odlučio za sljedeći sastav. Sušak je krenuo na golu, a zadnju liniju činili su Božić, Paracki i van Bruggen. Na bokovima su zaigrali Bosec i Goda, a u veznoj liniji Caimacov, Laušić i Glavčić. Napadački tandem činili su Krstanović i Zapata.

Baš je Zapata prvi zaprijetio u današnjoj utakmici. Snažno je pucao u osmoj minuti s 15-ak metara, ali je greda spasila golmana Lokomotive. Tri minute kasnije samo su milimetri dijelili Laušića da iz daljine pogodi drugi kut gola gostiju. U 20. minuti susreta Božić je glavom, nakon ubačaja Laušića, tukao iznad gola Zagrepčana. Odgovorila je Lokomotiva preko Stojkovića, no njegov opasan udarac odlično je obranio Sušak. Sredinom prvog poluvremena odličnu su akciju odigrali naši nogometaši da bi na kraju Santini obranio udarac Krstanovića. Naša je momčad u vodstvo došla u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Krstanović realizirao kazneni udarac za 1:0 i tako okrunio dominaciju Slaven Belupa u prvom poluvremenu.

Gosti su izjednačili u 48. minuti kada je Dabro pogodio za 1:1. U 57. minuti Soldo je umalo pogodio svoj gol glavom. Tri minute kasnije opasno je dva puta prijetio van Bruggen, no nedostajalo mu je sreće da ponovno vrati našu momčad u vodstvo. Ono što nije njemu uspjelo, uspjelo je Marini u 78. minuti. Veznjak Slaven Belupa najbolje se snašao u kaznenom prostoru gostiju i zakucao loptu u mrežu za 2:1.

Bila je to posljednja utakmica Slaven Belupa u jesenskom dijelu prvenstva. Našim nogometašima slijedi odmor do 3. siječnja kada kreću pripreme za drugi dio sezone.

17. prosinca 2021. – 20. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 2:1 (1:0)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, Paracki, van Bruggen – Bosec, Caimacov, Laušić (od 86. Kocijan), Glavčić (od 57. Marina), Goda – Krstanović (od 86. Grgić), Zapata (od 89. Brković). Trener: Zoran Zekić.

NK LOKOMOTIVA: Santini – Cipetić (od 70. Vranjković), Soldo, Mersinaj, Milićević – Cokaj, Kačavenda – Aliyu (od 81. Tuci), Stojković (od 75. Kulennović), Goričan (od 46. Maleš) – Dabro (od 81. de Haas). Trener: Silvijo Čabraja.

Suci: Dario Bel (Osijek), Dino Knez (Osijek), Ivan Janić (Ilok), Ivan Matić (Osijek).

VAR: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), Vedran Đurak (Stupno)

Strijelci: 1:0 Krstanović 45′, 1:1 Dabro 48′, 2:1 Marina 78′

Žuti karton: Zapata 24′, Krstanović 36′ (Slaven Belupo); Mersinaj 19′, Stojković 42′, Soldo 45′, Maleš 47′, Tuci 84′, Kačavenda 85′ (Lokomotiva)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Lokomotiva)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf