Slaven Belupo minimalno poražen u Varaždinu

04.07.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 33. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na gostovanju kod Varaždina. Rezultat je bio 1:0.

Trener Tomislav Stipić nije mogao računati na ozlijeđene Filipovića, Mikulića, Soldu i Međimorca, a od prve minute krenuo je isti sastav kao i protiv Istre 1961.

U prvom poluvremenu večerašnje utakmice nismo vidjeli golove. Varaždin je opasno prijetio preko Drožđeka dva puta i Mamića jednom, ali domaći igrači nisi bili dovoljno precizni. Naša je momčad pokušala odgovoriti udarcima Lulića i Jeffrena iz daljine, no siguran je bio Nevistić.

Drugo poluvrijeme krenulo je puno življe. Obje momčadi po dva puta su opasno prijetile. S jedne strane siguran je bio Ježina, a s druge je Lima dva puta bio neprecizan glavom. Varaždin je poveo u 80. minuti. Drožđek je s ‘bijele točke’ bio precizan za 1:0. Do kraja utakmice pokušao je Glavčić zaprijetiti golu domaćina, ali se rezultat nije mijenjao.

U idućem kolu naša će momčad će ugostiti Lokomotivu. Utakmica će se na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš igrati u nedjelju, 12. srpnja, s početkom u 18:55.

4. srpnja 2020. – 33. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Split, Poljud

NK Varaždin  – NK Slaven Belupo 1:0 (0:0)

NK VARAŽDIN: Nevistić – Tkalčić, Stolnik, Rodin, Mamić – Teklić (od 80. Kolarić), Senić, Đurasek – Posavec, Drožđek – Obregon. Trener: Samir Toplak.

NK SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Paracki, Zirdum (od 30. Lima (od 76. Šego) – Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić (od 64. Brković), Lulić, Goda – Krstanović (od 76. Etoundi), Jeffren. Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (V.Gorica), Ivan Mihalj (V.Gorica), Tino Krečak (V.Gorica),

VAR: Ivan Vučković (Zagreb), AVAR: Igor Krmar (Zagreb)

Delgat: Željko Podrug (Zagreb)

Kontrolor: Dušan Kukić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Drožđek 80′

Žuti karton: Đurasek 58′ Tkalčić 64′, Petković 73′, Senić 89′ (Varaždin); Bačelić Grgić 42′, Bogojević 75′, Glavčić 78′, Šego 79′, Goda 85′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Hajduk); (Slaven Belupo)