Slaven Belupo minimalno poražen na gostovanju kod Dinama

05.10.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 11. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na gostovanju kod Dinama. Domaćin je na Maksimiru slavio s minimalnih 1:0.

Trener Ivica Sertić u današnjem susretu nije mogao računati na Međimorca, Ejupija, Parackog i Koha, a u odnosu na sastav protiv Osijeka u prvoj su momčadi mjesta pronašli Božić, Mikulić, Bačelić Grgić i Puclin.

Dinamo je poveo već u 4. minuti. Petković je realizirao kazneni udarac za 1:0. Pokušao je Krstanović dvije minute kasnije udarcem iz daljine vratiti stvari na početak, ali je njegov udarac otišao iznad grede. Do kraja poluvremena domaćin je imao nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao zahvaljujući raspoloženom Ježini na golu naše momčadi.

U prvih dvadesetak minuta drugog poluvremena nismo vidjeli previše prilika. Tek su udarcima iz daljine prijetili Olmo za Dinamo i Glavčić za Slaven Belupo. U 71. minuti veliku prilku za našu momčad imao je Puclin, ali se u izglednoj situaciji odlučio za asistenciju umjesto udarca što je obrana domaćina uspjela obraniti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Idućeg vikenda naša momčad neće imati prvenstvenih obaveza jer slijedi reprezentativna stanka.

5. listopada 2019. – 11. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Zagreb, Maksimir

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 1:0 (1:0)

GNK DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Moubandje – Moro, Ademi, Olmo – Kadziro (od 68. Hajrović), Petković (od 74. Gavranović), Oršić (od 88. Ivanušec). Trener: Nenad Bjelica.

NK SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić (od 82. Zirdum), Nowak, Mikulić (od 46. Goda) – Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić, Radivojević – Delić (od 74. Alidema), Puclin – Krstanović. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja), Josip Lučić (Vinkovci)

Delegat: Milan Rukavina (Rijeka)

Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Petković 4′

Žuti karton: (Dinamo); Nowak 3′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: –