SLAVEN BELUPO KUPNJOM MAJICA UDRUGI DEBRA DONIRAO 1.500 KUNA

22.12.2012.


Kako bi pomogli onima kojima je pomoć najpotrebnije NK Slaven Belupo kupio je 15 majica Društva oboljelih od bulozne epidermolize Debra i na taj način toj organizaciji donirao 1.500 kuna.

Bilo je to u sklopu zajedničke akcije udruge Debra Croatia – Djeca leptiri i tvrtke Media-plus.
Kupnjom majica pomogli smo udrugi Debra koja djeluje već 14 godina i brine se o svim oboljelima i njihovim obiteljima iz Hrvatske, kao i iz susjednih zemalja. Imati buloznu epidermolizu znači imati kožu krhku poput leptirovog krila koju običan dodir može učiniti ranjivom i oštećenom – kazala je Ina Bobetić, djelatnica Slavena Belupa i inicijatorica ove humanitarne akcije, te dodala:
U Hrvatskoj trenutačno ima 50-tak obitelji oboljelih od ove bolesti, a to su uglavnom djeca i mladi čiji je životni vijek bitno smanjen. Naš klub se odmah uključio u tu akciju i kupnjom majica dao joj novčanu i humanitarnu potporu – istaknula je Ina Bobetić.