SLAVEN BELUPO – KAPOSVAR

12.07.2012.


U subotu će se Slaven Belupo nakon jednomjesečnih priprema prvi puta uoči nove sezone predstaviti svojim navijačima u prijateljskoj utakmici s mađarskim prvoligašem Kaposvarom.

Susret će se igrati na koprivničkom stadionu s početkom u 19 sati u kojem će trener Ferenčina na travnjak izvest igrače koji će se u prvoj utakmici Eurolige suprotstaviti sjevernoirskim Portadownu 19. srpnja, također na Gradskom stadionu.

Poklonici koprivničkog nogometa s Kaposvarom će prvi put vidjeti i nove igrače našeg kluba: Nikolu Raka koji je došao iz Lučkog, Antu Batarela iz Istre 1961 i povratnika Mateasa Delića koji je godinu i pol proveo u Južnoj Koreji.

–   Utakmica s Mađarima za nas je generalka uoči susreta sa Sjevernim Ircima koji su u prvom pretkolu Eurolige izbacili makedonsku Škendiju. Od standardnih igrača nedostajat će nam Glavica i Čanađija koji se još nisu opravili od ozljeda dok su ostali igrači spremni za nastup – kazao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i dodao:

–   Prvi susret s Portadownom za nas je od najveće važnosti, igrat ćemo pred našim navijačima i ne dvojim da nam je potreban dobar rezultat za uzvrat. Imamo ulogu favorita, mislim da smo kvalitetnija momčad, ali to moramo pokazati na travnjaku – završio je trener našeg kluba.

U subotnjoj prijateljskoj provjeri s Kaposvarom koji je u srijedu pobijedio Intera u Zaprešiću s 3:2 igra i bivši „veznjak“ Slaven Belupa Nikola Šafarić. Ulaz na tribinu Gradskog stadiona je slobodan.