SLAVEN BELUPO JE OSVOJENIM BODOM NA KANTRIDI OSTAO U BORBI ZA PLASMAN KOJI GA OPET VODI U EUROPU

10.12.2012.


Osvojenim bodom na Kantridi Slaven Belupo je uspješno završio jesenski dio prvenstva u kojem je osvojio peto mjesto sa svega dva boda manje od drugoplasiranog Hajduka, koji će mu biti prvi suparnik na koprivničkom stadionu u proljetnom nastavku.

Farmaceuti su i u gostima kod Riječana pokazali da imaju kvalitetu iako im je u tom vrlo važnom susretu nedostajalo čak sedam standardnih prvotimaca, koji su zbog ozljeda i žutih kartona morali propustiti nastup na riječkom travnjaku.
S osvojenim bodom na Kantridi posebno je bio zadovoljan trener Roy Ferenčina po čijem mišljenju Riječani imaju, uz Dinamo, najjaču i najskuplju prvoligašku momčad.
Jako sam sretan zbog osvojenog boda, jer smo se na najljepši način oprostili od polusezone u kojoj smo imali velikih problema s ozljedama ključnih igrača. Ponosan sam na sve dečke koji su nastupili na Kantridi, pokazali su veliku borbenost i odgovornost, što je i rezultiralo naš pozitivan rezultat – istaknuo je trener Ferenčina i dodao:
Sada mirno odlazimo na zimski odmor, imamo plasman koji nam daje velike izglede da se u proljetnom prvenstvu opet uključimo u borbu za još jedan izlazak u Europu. Do početka zimskih priprema ozlijeđeni igrači će se potpuno oporaviti, a možda se i pojačamo s kojim kvalitetnim igračem. Imat ćemo i dvije utakmice više kod kuće što je velika prednost i uvjeren sam da ćemo je iskoristiti – zaključio je trener Roy Ferenčina.
Slaven Belupo će s priprema za proljetno prvenstvo koje počinje 16. veljače krenuti 7. siječnja i u tom razdoblju odigrat će 9 prijateljskih utakmica uz 42 treninga.
Na proljetnom startu farmaceuti će ugostiti Hajduk, a tjedan dana kasnije zaprešićki Inter. Ove dvije utakmice bit će ključne za plasman našeg kluba s kojim će krenuti u razigravanje za završnicu natjecanja.