SLAVEN BELUPO JE NAKON OSJEČKE POBJEDE UZ BOK VODEĆEM DINAMU

03.09.2012.


U visokom ritmu i nezaustavljivo, Slaven Belupo osvaja bodove u hrvatskom prvoligaškom prvenstvu. Nakon sedam odigranih kola farmaceuti imaju 18 bodova, nalaze se uz bok vodećem Dinamu a svojem najbližem pratitelju, trećeplasiranom Splitu bježe čak šest bodova.

Igraju Koprivničanci kako se samo poželjeti može, što je u nedjelju navečer osjetio i do sada nepobijeđeni Osijek koji je u svom Gradskom vrtu morao stisnuti ruku boljem i kvalitetnijem suparniku – Slavenu Belupu.
I dok su Osječani pognute glave napuštali vlastiti travnjak naši su se igrači zasluženo radovali i grlili, jer im je osječka pobjeda (2:1) donijela nova tri boda i mirnoću s kojom će dočekati Rijeku, nakon prvenstvene stanke zbog kvalifikacijskih utakmica reprezentacije Hrvatske za odlazak na Svjetsko prvenstvo.
Nakon povratka u Koprivnicu osječkom pobjedom svi su bili zadovoljni i sretni, a posebno kapetan našeg sastava i asistent Davoru Vugrincu za pobjednički pogodak – Alen Maras.
Jako smo dobro otvorili utakmicu, djelovali smo vrlo sigurno i prvi postigli pogodak koji nas je motivirao za nastavak susreta. Iako su Osječani bili domaćini nismo se uplašili njihovih optimističnih najava, već smo sigurnom igrom u polju, bez ikakvih kalkulacija krenuli na pobjedu – kazao je Alen Maras i nastavio:
Jedanaesterac koji je dosuđen u korist Osijeka malo nas je presjekao, jer po meni nije bilo nikakvog igranja rukom Grgića u našem kaznenom prostoru. No, brzo smo se oporavili i krenuli po drugi pogodak. Kod slobodnog udarca za nas s lijeve strane u 72. minuti vidio sam dosta naših igrača u kaznenom prostoru domaćina, ubacio sam loptu pred osječka vrata i „Vuga“ je sjajno reagirao za – 1:2. Znao sam da je to pobjednički pogodak s kojim smo primirili domaćina, koji nas je s nekoliko dobrih akcija u završnici mogao ugroziti. No, tu je bio Rodić koji se istaknuo s nekoliko uspješnih obrana, da bi i mi imali još nekoliko šansi do kraja utakmice. Mislim, da je naša pobjeda više nego zaslužena i da smo opravdano na ljestvici drugi sa svega dva boda manje od naše najbolje momčadi – Dinama – naglasio je Maras i dodao:
Sada nam predstoji prvenstvena stanka u kojoj se moramo malo odmoriti i naravno pripremiti se za nastavak prvenstva. Naš prvi suparnik je Rijeka koja ima jako dobru i iskusnu momčad, ali mislim da smo u Koprivnici pred našim navijačima mi favoriti. Bit će to vjerujem jako dobra utakmica jer u momčadi Rijeke igra nekoliko naših bivših igrača. Nadam se, da ćemo još jednom igrati dobro i osvojiti nova tri boda – završio je Alen Maras.
Nakon osječke pobjede trener Ferenčina dao je igračima dva slobodna dana koja su zaista zaslužili, a prvi trening u sklopu priprema za ogled s Riječanima zakazao je za srijedu prije podne.