Slaven Belupo izgubio od Rijeke

19.10.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u 12. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Rijeke. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš gosti su slavili rezultatom 1:2. Jedini pogodak za našu momčad, pred 1200 ljudi, postigao je Radivojević u 14. minuti.

Trener Tomislav Stipić u svom debiju na klupi našeg kluba nije mogao računati na kartoniranog Nowaka te na ozlijeđene Međimorca i Koha. U odnosu na susret protiv Dinama u prošlom kolu, mjesto u prvih 11 pronašli su Paracki, Jajalo i Puclin.

Bolje je današnji susret otvorila naša momčad i iskoristila to već u 14. minuti. Odlično je centrirao Bogojević s desne strane, a najviši u skoku bio je Radivojević i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0. U 28. minuti odlično se Puclin oslobodio svog čuvara i pucao iskosa s lijeve strane, ali je njegov udarac obranio vratar Prskalo. Deset minuta kasnije odlično je Lima prošao po desnoj strani i pucao, no ponovno je Prskalo bio siguran. Prvi puta u susretu Rijeka je zaprijetila u 39. minuti kada je Ježina obranio udarac Puljića. Do kraja prvog poluvremena još je jednom zaprijetio isti igrač Rijeku i Bogojević za našu momčad, ali se rezultat nije mijenjao.

S odličnom igrom naša je momčad nastavila i na startu drugog poluvremena. Tek je malo koncentracije i sreće nedostajalo u zadnjem pasu da u prvih 15 minuta nastavka Slavenaši dođu u izrazitije šanse, dok Rijeka nije opasnije prijetila. U 71. minuti svoj je udarac okušao Pavičić, ali je pucao iznad grede gola Slavena. Dvije minute kasnije Krstanović se našao u matnoj situaciji, jedan na jedan s Prskalom, no golman Rijeke je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja i tako ostavio svoju momčad na životu. Samo minutu kasnije iskoristili su to gosti i preko Gorgona, koji je bio u zaleđu, izjednačili na 1:1. U 82. minuti ponovno je Krstanović bio u odličnoj situaciji, no Prskalo opet spašava svoju momčad. Gosti su u vodstvo došli u 89. minuti preko Acostyja koji je zabio za 1:2.

U idućem će kolu Slaven Belupo gostovati na Poljudu kod Hajduka. Utakmica će se igrati u subotu, 26. listopada, s početkom u 15 sati.

19. listopada 2019. – 12. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – HNK Rijeka 1:2 (1:0)

NK Slaven Belupo: Ježina – Božić, Paracki, Mikulić – Bogojević (od 90. Ejupi), Glavčić (od 68. Zirdum), Puclin, Jajalo, Radivojević – Lima (od 75. Delić)), Krstanović. Trener: Tomislav Stipić.

HNK Rijeka: Prskalo – Tomečak, Župarić, Punčec, Smolčić – Capan (od 61. Pavičić), Lončar, Andrijašević – Murić (od 57. Acosty), Puljić (od 66. Čolak), Gorgon. Trener: Simon Rožman.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja), Josip Lučić (Vinkovci)

Delegat: Antun Valić (Slavonski Brod)

Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb)

Žuti kartoni:  (Slaven Belupo); (Rijeka)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo); (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Radivojević 14′, 1:1 Gorgon 74′, 1:2 Acosty 89′