Slaven Belupo izgubio od Dinama

25.09.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 10. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Dinama. Gosti su na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš slavili su uvjerljivih 1:4. Jedini pogodak za našu momčad, a ujedno i svoj prvijenac u dresu Slaven Belupa postigao je Grgić.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati danas na veliki broj igrača. Izostali su Božić, Hlevnjak, Paracki, Soldo i Zvonarek, a po prvi puta ove sezone od prve je minute u veznom redu krenuo Kocijan.

U prvih 10 minuta vidjeli smo po jedan pokušaj s obje strane. Petković i Kocijan nisu uspjeli promijeniti početni rezultat. U 19. minuti odlično su kombinirali Bogojević i Grgić na desnoj strani, Grgić je još bolje pronašao Krstanovića čiji opasan udarac s 10-ak metara brani Livaković. Samo minutu kasnije Kocijan je oprobao udarac iz daljine, no pucao je zamalo pokraj vratnice. Gosti su poveli u 23. minuti. Jurić je bio precizan iz blizine za 0:1. Petnaestak minuta kasnije isti je igrač bio u novoj prilici, ali je njegov pokušaj iskosa s desne strane obranio Čović. U 41. minuti odličan udarac Krstanovića iz okreta završio je na vratnici. Iako je naša momčad u tim trenucima bila bolja, Dinamo je u 44. minuti poveo s 0:2. Pogodak je postigao Oršić.

Na startu drugog poluvremena pokušao je Krstanović s 20-ak metara, no pucao je preko gola. Gosti su s 0:3 poveli u 50. minuti kada je Petković matirao Čovića u situaciji jedan na jedan. Slaven je pokušao preko Krstanovića smanjiti rezultat, no njegov je udarac fantastičnom reakcijom u korner izbacio Livaković. Čop je u 76. minuti postigao pogodak za 0:4, a Grgić u 80. postavio konačnih 1:4. Valja istaknuti da je u 81. minuti debitirao i naš junior Ivan Ganžulić zamijenivši Zapatu.

U idućem kolu naša će momčad gostovati u Zagrebu kod Lokomotive. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 17 sati.

25. rujna 2021. – 10. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – GNK Dinamo 1:4 (0:2)

NK SLAVEN BELUPO: Čović – van Bruggen, Zirdum, Goda – Bogojević, Marina (od 90. Bosec), Glavčić (od 46. Zapata (od 81. Ganžulić)), Kocijan (od 61. Mlinarić) , Caimacov (od 46. Brković) –  Krstanović, Grgić. Trener: Zoran Zekić.

GNK DINAMO: Livaković – Franjić, Lauritsen, Theophile – Ristovski, Mišić, Ivanušec (od 61. Menalo), Baturina (od 71. Tolić), Oršić (od 69. Čop) – Jurić (od 61. Gojak), Petković (od 61. Ademi). Trener: Damir Krznar.

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Vice Vidović (Solin), Alen Jakšić (Solin) i Andrej Burilo (Osijek).

VAR: Zdenko Lovrić (Đakovo), AVAR: Marjan Tomas (Osijek).

Strijelci: 0:1 Jurić 23′, 0:2 Oršić 44′, 0:3 Petković 50′, 0:4 Čop 76′, 1:4 Grgić 80′

Žuti karton: Goda 14′, Caimacov 34′, Marina 45′ (Slaven Belupo); Ademi 83′ (Dinamo)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Dinamo)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf