SLAVEN BELUPO I ZAGREB KORISTILI NAJMANJE IGRAČA

13.03.2007.


U prvom dijelu natjecanja sa najmanje igrača nastupali su Slaven Belupo i Zagreb za koje su na 22. utakmice u igru ulazila po 24 igrača. Pri tom su za Slaven Belupo dva igrača nastupila na samo jednoj utakmici (Radiček i Tepurić) dok su za Zagreb čak četiri igrača nastupila samo jednom (Škorić, Špičić, Ćustić i Šoljić). Za Pulu je nastupilo 26 igrača od čega trojica samo jednom dok su po 28 igrača u 22 kola koristili Cibalia, Dinamo, Hajduk i Osijek. Varteks je koristio usluge 30 igrača, a najviše, po 32 igrača nastupila su za Kamen Ingrad, Međimurje, Rijeku i Šibenik.

Na 132 utakmice prvog dijela natjecanja suci su pokazali 569 žutih kartona (prosječno 4,3 po utakmici) pri čemu su čak 62 puta "vlasnici" postali igrači Cibalie, slijede igrači Rijeke sa 59 opomena, Osijek sa 52, Šibenik 52, Hajduk 51, Pula 50, Zagreb 46, po 41 žuti dobili su igrači Kamen Ingrada, Međimurja i Slavena Belupa, 37 igrači Varteksa, a najmanje, samo 33 opomene dobili su igrači Dinama. Dinamo je i jedini završio prvi dio natjecanja bez crvenih kartona, samo jedno isključenje ima Slaven Belupo, po dva Hajduk, Međimurje, Pula, Šibenik i Varteks, tri puta su isključeni igrači Cibalie, po četiri puta igrači Kamen Ingrada, Rijeke i Zagreba dok su najviše crvenih kartona, čak pet dobili igrači Osijeka pri čemu je Valentin Babić isključen tri puta.