Slaven Belupo i Hajduk remizirali u utakmici bez pogodaka

24.04.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 32. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali s Hajdukom. Nakon 90 minuta borbene utakmice golove nismo vidjeli, iako su obje momčadi imale svoje prilike.

Trener Zoran Zekić u današnjem susretu nije mogao računati na ozlijeđene Boseca, Caimacova, Kocijana i Zirduma, dok je zbog tri žuta kartona susret propustio Bogojević. Po prvi puta u svojoj mladoj karijeri kapetansku traku je ponio Lovro Zvonarek.

Nakon 15 minuta ispitivanja snaga gosti su prvi zaprijetili. Mlakar je pucao sa sedam metara pokraj gola Suška. Isti je igrač nakon jednog kornera u 32. minuti pucao glavom i pogodio gredu. Četiri minute kasnije Kvržić je pokušao snažnim udarcem izvana, no lopta je otišla pokraj desne vratnice Kalinića. U posljednjih deset minuta prvog dijela naša je momčad preuzela inicijativu, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Marina koji je pucao iskosa s desne strane. Snažan udarac, ali direktno u Kalinića. Odgovorio je Mlakar s druge strane, ali je Sušak bio spreman na njegov pokušaj s dvadesetak metara. Zapata je u 72. slično zaprijetio s druge strane. Udarac mu je otišao pokraj vratnice. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

24. travnja 2022. – 32. kolo HT Prve lige
Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – HNK Hajduk 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić (od 79. Mlinarić), Paracki, Soldo – Kvržić, Goda, Marina, Hoxha (od 73. Brković) –  Zvonarek – Crnac (od 60. Zapata), Krstanović (od 60. Tepšić). Trener: Zoran Zekić.

HNK HAJDUK: Kalinić – Mikanović, Katić, Elez, Melnjak – Čolina (od 81. Simić), Krovinović, Fossati – Biuk (od 58. Kacaniklic), Ljubičić, Mlakar (od 68. Lovrencsics).  Trener: Valdas Dambrauskas.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Anto Marić (Zagreb), Ante Čulina (Zagreb)

VAR: Ante Čuljak (Zagreb), AVAR: (Sv. Ivan Zelina)

Strijelci:

Žuti karton: Marina 22′, Zvonarek 44′ (Slaven Belupo); Katić 11′, Biuk 45′, Fossati 78′, Krovinović 83′, Simić 90′ (Hajduk)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Hajduk)