Slaven Belupo preokretom do tri boda protiv Gorice

19.08.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 6. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali pobjedu protiv Gorice. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 2:1, a pogotke za našu momčad postigli su Crnac i Žuljević.

Trener Zoran Zekić u današnjoj utakmici nije mogao računati na Mihaila Caimacova, Ivana Suška, Vinka Soldu, Luku Branštetera i Matka Zirduma koji su u procesu rehabilitacije te na Antonija Boseca koji je skupio tri žuta kartona. Od prve minute je na teren poslao Markovića na golu, Kvržića, Božića, Tepšića i Talysa u obrani te Marinu, Jambora i Mihalića u veznoj liniji. Napadački tercet činili su Crnac, Manaj i Hoxha. Za Mihalića i Manaja ovo je bila prva utakmica u kojoj su startali u prvih 11.

Nije dobro krenuo susret za našu momčad. Raspopović se nakon jednog centaršuta najbolje snašao u šesnaestercu Slavena i zabio za 0:1. Mogao je Fruk samo minutu kasnije povećati vodstvo, no njegov udarac iskosa s lijeve strane otišao je tik pokraj vratnice. Isti je igrač još bolju šansu imao u 10. minuti kada je izašao ‘oči u oči’ s Markovićem i poslao loptu visoko iznad gola. U 26. minuti prva opasnost pred vratima gostiju. Mihalić je pucao s 20-ak metara, no siguran je bio Banić. Do kraja prvog poluvremena još je jednom Kvržić zaprijetio golu gostiju, ali je rezultat ostao 0:1.

Baš kao i prvi dio, i nastavak su bolje otvorili gosti. Marković je dva puta spašavao svoju momčad odličnim reakcijama. U 59. minuti Suk je pogodio gredu. Preuzela je naša momčad nakon toga inicijativu. U 68. minuti Crnac je zamalo zakasnio na odličan centaršut Kvržića. Ono što mu tada nije pošlo za nogom pošlo mu je 11 minuta kasnije. Najbolje se Crnac snašao nakon jedne gužve u šesnaestercu gostiju i zabio za 1:1. U 83. minuti potpuni preokret. Fanimo je izmješao obranu gostiju i pronašao Žuljevića koji petom zabio sa 2:1. Važna tri boda!

U idućem kolu naša momčad gostuje kod Lokomotive u Zagrebu. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 18:55.

19.8.2022. – 6. kolo SuperSport HNL
Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Gorica 2:1 (0:1)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Kvržić, Božić, Tepšić (od 60. Žuljević), Talys – Jambor, Marina (od 46. Kocijan), Mihalić (od 46. Hlevnjak) – Crnac, Manaj (od 46. Krstanović), Hoxha (od 61. Fanimo). Trener: Zoran Zekić.

NK GORICA: Banić – Ndockyt, Jovičić, Krizmanić, Vojtko – Pršir (od 71. Skrbin), Suk, Golubickas (od 87. Julardžija)- Cruz (od 80. Jurić), Caio, Fruk. Trener: Samir Toplak.

Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Luka Pajić (Rijeka), Anto Marić (Zagreb), Ante Čulina (Zagreb)

VAR: Mario Zebec (Varaždin), AVAR: Robi Kezele (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Raspopović 4′, 1:1 Crnac 79′, 2:1 Žuljević 83′

Žuti karton: Tepšić 30′, Talys 36′, Krstanović 66′, Kocijan 69′, Fanimo 86′ (Slaven Belupo); Suk 64′ (Gorica)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Gorica)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf