Slaven Belupo golovima Brkovića i Bogojevića, uz dopadljivu igru, svladao Olimpiju

21.01.2020.


Nogometaši Slaven Belupa danas su u Čatežu odigrali svoju drugu prijateljsku utakmicu u sklopu aktualnih priprema. Slavenaši su se protiv lidera slovenskog prvenstva, Olimpije iz Ljubljane, prezentirali u odličnom svjetlu i golovima Brkovića i Bogojevića slavili s 2:0, a da je bilo malo više sreće rezultat je mogao biti i uvjerljiviji.

U živoj utakmici, punoj visokog tempa naša je momčad povela u 25. minuti. Brković je iznenadio golmana Olimpije i direktno iz kornera zabio za 1:0. Do kraja poluvremena Slavenaši su mogli i do drugog gola, ali je greda zaustavila pokušaj Krstanovića.

U nastavku susreta ritam igre nije pao, a naša je momčad visokim presingom stvarala velike probleme Olimpiji. Vodstvo je na 2:0 povisio Bogojević u 71. minuti kada je iskosa s desne strane snažnim udarcem pogodio suprotni kut gola Slovenaca. Mogao je Slaven i uvjerljivije slaviti, ali je odličnu priliku Glavčića obranio Crbanić.

Čatež, Slovenija, 21. siječnja 2020.

Prijateljska utakmica:
NK Olimpija Ljubljana – NK Slaven Belupo 0:2 (0:1)

OLIMPIJA: Nejc – Bagnac, Samadržić, Boakye, Jurčević – Putinčamin, Čekići -Menalo, Valentič, Savić – Vukušić. Još su igrali: Bondarenko, Brkić, Šme, Lupeta, Crbanić, Pavlović, Kidrič, Garić, Kregar. Trener: Safet Hadžić.

SLAVEN BELUPO: Ježina– Božić, Paracki, Zirdum – Lulić, Brković, Bačelić Grgić, Liklin, Vrljičak – Etoundi, Krstanović. Drugo pol: Ježina– Međimorec, Mikulić, Radivojević – Bogojević, Kamber, Bigirimana, Glavčić, Delić – Lima, Lovren. Trener: Tomislav Stipić.

Strijelci: 0:1 Brković 25′, 0:2 Bogojević 71′

Suci: Kridl, Golež, Turanovič