Slaven Belupo doživio uvjerljiv poraz od Osijeka

28.09.2019.


Nogometaši Slaven Belupa u desetom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige doživjeli težak poraz od Osijeka. Gosti su na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš slavili s uvjerljivih 0:4.

Trener Ivica Sertić u današnjem susretu nije mogao računati na Ejupija, Međimorca i Parackog, a u odnosu na utakmicu s Goricom u prošlom prvenstvenom kolu napravio je tek jednu promjenu. Umjesto Lulića, u veznom je redu zaigrao Jajalo.

Prvu veliku priliku na današnjoj utakmici imala je naša momčad. Jajalo je odlično odapeo iskosa s lijeve strane u 14. minuti, ali je vratnica spasila gol Osijeka. Odgovorili su gosti preko Mancea tri minute kasnije, no njegov pokušaj lijepom je reakcijom obranio Ježina. Gosti su došli u vodstvom u 25. minuti kada je precizan bio Mance za 0:1. Deset minuta kasnije Marić je povećao vodstvo na 0:2. U 41. minuti Lopa je zabio za 0:3. Do kraja prvog poluvremena naši su nogometaši pokušali smanjiti preko Krstanovića, ali je njegov udarac glavom završio pokraj vratnice.

Na početku nastavka, nakon tridesetak sekundi igre, vratar Ivušić obranio je udarac Lime s 20-ak metara. U 51. minuti snažan udarac Jajala završio je iznad grede, baš kao i onaj Krstanovića tri minute kasnije. U 71. minuti Škorić je bio najviši u skoku nakon jednog kornera i poentirao za 0:4. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

U idućem kolu naša momčad gostuje kod Dinama u Zagrebu. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 16:30.

28. rujan 2019. – deseto kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Osijek 0:4 (0:3)

NK Slaven Belupo: Ježina – Zirdum, Nowak, Radivojević – Bogojević, Glavčić, Koh (od 78. Puclin), Jajalo, Delić (od 62. Goda) – Lima (od 62. Alidema), Krstanović. Trener: Ivica Sertić

NK Osijek: Ivušić – Šutalo, Škorić, Majstorović – Silva, Kleinheisler, Žaper, Talys – Lopa (od 69. Ndockyt), Marić (od 78. Dugandžić), Mance (od 88. Mbakogu). Trener: Ivica Kulešević.

Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Tino Krečak (V. Gorica)

Delegat: Damir Bogdanović (Vukovar)

Kontrolor: Šime Bugarija (Bibinje)

Žuti kartoni: Koh 31′, Nowak 49′ (Slaven Belupo); Lopa 21′ (Osijek)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo); (Osijek)

Strijelci: 0:1 Mance 25′, 0:2 Marić 35′, 0:3 Lopa 41′, 0:4 Škorić 71′