SLAVEN BELUPO BEZ ISKLJUČENJA

14.03.2008.


Na 132. utakmice 22 kola T-Com Prve HNL suci su igračima pokazali čak 604 opomene što prosječno po utakmici iznosi 4,58 odnosno prilično veliko povećanje u odnosu na prosjek cijelog prošlogodišnjeg prvenstva kada je prosjek po utakmici bio samo malo iznad četiri (4,07).  Najviše žutih dobili su igrači Cibalie, čak 60, samo tri manje igrači Slaven Belupa i Šibenika, a potom slijede: Hajduk 55, Osijek i Zagreb po 51, Rijeka 50, po 49 Međimurje i Zadar, Varteks 48, Inter-Zaprešić 45 te najmanje, samo 32 igrači Dinama.
Broj isključenih igrača (32) otprilike je na nivou prošlog prvenstva (0,24 po utakmici), a pregled po klubovima je slijedeći: Slaven Belupo i Zagreb nisu imali isključenja, po dva crvena imaju Varteks i Zadar, po tri puta su isključeni igrači Cibalije, Dinama, Hajduka, Inter-Zaprešića i Rijeke, po četiri isključenja imaju Osijek i Šibenik, a najviše crvenih kartona, čak 5, do sada su dobili igrači Međimurja.