SJAJAN JE BIO OSJEĆAJ POSTIĆI POGODAK DINAMU – KAŽE ALEKSANDAR JOVIČIĆ

03.08.2016.


U Slaven Belupo je stigao prije mjesec dana i odmah se nametnuo treneru Željku Kopiću koji mu je od prve minute ukazao povjerenje i to upravo u susretu s Dinamom u Maksimiru, gdje je naša momčad osvojila veliki bod odigravši 1:1.
Riječ je o mladom stoperu Aleksandru Jovičiću (21), reprezentativcu Bosne i Hercegovine koji je s našim klubom potpisao trogodišnji ugovor.
Prošle sezone nastupao je za Rudar iz Prijedora u kojem je bio jedan od najboljih igrača, kao i u mladoj bosansko-hercegovačkoj reprezentaciji u susretima sa Švicarskom, Engleskom, Kazahstanom i Azerbejdžanom.
Uz odličnu igru Jovičić je u Maksimiru bio i strijelac vodećeg pogotka za Slaven Belupo u trećoj minuti sudačke nadoknade, što mu je donijelo i uvrštenje u najbolju momčad 3. kola HNL-a.
– Sjajno sam se osjećao nakon postignutog pogotka ali nažalost veselje je kratko trajalo jer je Dinamo uspio izjednačiti, tako da smo osvojili samo bod. No i to veliki uspjeh za nas jer su Zagrepčani najbolji hrvatski klub i rijetko koja momčad može ostati nepobijeđena na njihovom travnjaku. Svoju radost kod postignutog pogotka na ubačaj Savića iz kornera nisam mogao zatomiti i nažalost dobio opomenu. Ipak, neodlučeni rezultat s prvakom zaista nas je sve jako razveselio – ističe Aleksandar Jovičić koji s Dinamom nije igrao stopera već na desnom boku, te dodao:
– Znao sam i u Rudaru ponekad igrati na desnom boku, ali moja prirodna pozicija je stoper. I na jednom i na drugom mjestu uvijek nastojim igrati najbolje što mogu, a igrat ću ono što mi kaže trener te uvijek nastojati dati maksimum.
Ovo je Vaš drugi pogodak za Slaven Belupo, jer prvi ste postigli za kombiniranu momčad u Martinu na Muri u prijateljskoj utakmici s reprezentacijom Hrvatske U-19 i to također glavom. Izgleda, da je igra glavom Vaša vrlina?
– Onaj gol u Martinu na Muri, iako mi je drag ne može se mjeriti s ovim u prvenstvu i to protiv Dinama. Zauvijek ću ga pamtiti, iako nije bilo lako jer Modri imaju visoke i kvalitetne stopere. No skočio sam na vrijeme, iznenadio ih kao i njihovog vratara Eduarda. Kao stoper moram dobro igrati glavom, prije svega u obrani, ali i pred suparničkim vratima ako mi se ukaže prigoda. Nadam se, da će biti još takvih pogodaka.
Kako se osjećate u Slavenu Belupu i naravno u Koprivnici?
– Odlično! Momci u klubu su sjajni, stručnjaci predvođene trenerom Kopićem su jako kvalitetni i sve je na svojem mjestu. Ljudi koji vode klub su vrlo ugodni i atmosfera je zaista vrhunska. Koprivnica je vrlo lijep i miran grad i u takvom ambijentu se potpuno mogu posvetiti treninzima i naravno nastupima na utakmicama. Odabrao sam pravu sredinu i mislim da u Slavenu Belupu mogu samo napredovati.
U petak u Koprivnicu dolazi Split. Što očekujete?
– Pobjedu, a što bih drugo očekivao. Split je dobra momčad, izgubio je s Hajdukom u sudačkoj nadoknadi, ali to nije naša briga. Igrat ćemo najbolje što možemo i uvjeren sam u osvajanje nova tri boda s kojima bih zadržali visoko mjesto na ljestvici. Nakon utakmice sa Splitom odlazimo kod Istre u Pulu gdje također nismo bez izgleda, no o Puljanima ćemo razmišljati tek nakon susreta sa Splitom.
Slaven Belupo je odlično krenuo u novu sezonu. Gdje ga vidite na kraju jeseni?
– Imamo dobru momčad i jako dobro vođenu tako da možemo biti bolji od svakog prvoligaša. Osobno očekujem da možemo biti u samom vrhu, nastavimo li ovakvim igrama i rezultatima. Pokazali smo to s Dinamom u Maksimiru – završio je Aleksandar Jovičić.