Savršen start u sezonu

17.07.2022.


Nogometaši Slaven Belupa slavili su u prvom kolu SuperSport HNL. Na gostovanju kod Varaždina slavili su s 0:1, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Kocijan. Savršen start u novu sezonu!

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na Matka Zirduma koji se nalazi u procesu rehabilitacije i na Ivana Krstanovića pa je od prve minute na teren poslao sljedećih jedanaest. Sušak je bio na golu, a u obrani su zaigrali Bosec, Božić, Soldo i Martinaga. ‘Četvorka’ u veznoj liniji bili su Marina, Kvržić, Bašić i Caimacov, dok su napadački tandem činili Hoxha i Crnac.

U prvom poluvremenu smo gledali odličnu utakmicu, a prava je šteta što naša momčad nije otišla na odmor s prednošću jer je imala nekoliko velikih prilika. Prvi je zaprijetio Kvržić u sedmoj minuti iz slobodnog udarca, a odgovorio Brodić deset minuta kasnije pokušajem glavom s druge strane. U 23. minuti prva ogromna prilika za našu momčad. Hoxha je ispremiješao protivničku obranu i kada se našao u idealnoj situaciji pucao je u golmana Zeleniku. Varaždin je pokušao udarcem iz daljine, no Postojnskog je zaustavio Sušak. U 31. minuti nova stopostotna prilika. Ovog puta za Caimacova kojem u situaciji jedan na jedan golman Varaždina obranio gotovo nemoguće. Do kraja poluvremena još je jednom Zelenika pokazao da je najbolji igrač u prvih 45 minuta na terenu kada je obranio Hoxhin pokušaj s 4 metra. Odlično poluvrijeme naše momčadi u kojoj je nedostajao samo pogodak.

Već u 49. minuti 0:1. Kocijan se odlučio na udarac iz daljine i pogodio za vodstvo naše momčadi. Preuzeo je nakon toga domaćin inicijativu, no nije stvarao prilike. Dapače, u 74. Kocijan je bio blizi drugog pogotka, ali se rezultat nije promijenio. Isti je igrač pokušao i u 83. Ponovno je Zelenika savršeno reagirao. Nevjerojatno je branio golman Varaždina. U 90. minuti obranio je odličan udarac Behrama. Na kraju, zaslužena pobjeda naše momčadi.

U idućem kolu Slaven Belupo će na svom stadionu dočekati zagrebački Dinamo. Utakmica će se na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš igrati u subotu s početkom u 21 sati.

17.7.2022. – 1. kolo SuperSport HNL
Stadion Varteks, Varaždin

NK Varaždin – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

NK VARAŽDIN: Zelenika – Stanić (od 53. Herrera), Karabatić, Pellumbi, Brekalo (od 72. Urata) – Postonjski, Teklić, Lusavec (od 53. Kolarić) – Elezi, Brodić, Posavec (od 72. Peco). Trener Mario Kovačević.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Martinaga (od 46. Kocijan) – Kvržić, Marina, Bašić (od 71. Mihalić), Caimacov (od 87. Behram)- Crnac (od 71. Fanimo), Hoxha (od 87. Žuljević). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Luka Pajić (Rijeka), Martin Turčin (Trsteno)

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar), Marjan Tomas (Osijek)

Strijelci: 0:1 Kocijan 49′

Žuti karton: (Varaždin); Martinaga 15′, Bosec 17′, Božić 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Varaždin); (Slaven Belupo)