SAMO NAS POBJEDA S VINKOVČANIMA OSTAVLJA U BORBI ZA VISOKI PLASMAN

08.03.2013.


U dva sljedeća prvenstvena kola Slaven Belupo se nalazi pred dva velika prvoligaška ispita.

Oba će polagati na domaćem travnjaku i pred svojim navijačima koji očekuju da će farmaceuti pokazati svoju pravu vrijednost, upisati svih šest bodova i zadržati se u borbi za visoki plasman.
Prvu provjeru koprivnički prvoligaš imat će u subotu s vinkovačkom Cibaliom, posljednjom na ljestvici, ali s istim brojem bodova kao i pretposljednji Inter koji je prije dva tjedna ostao nepobijeđen na Gradskom stadionu.
Očekuju nas dvije utakmice kod kuće i vrijeme je da nakon tri proljetna kola krenemo s pobjedama. Vinkovčani su trenutačno zadnji na ljestvici no to je momčad koja igra dobar nogomet, posebno u gostima. Odmah nakon utakmice s Dinamom u Zagrebu, gdje sam očekivao veći otpor našoj najboljoj momčadi započeli smo s pripremama za ogled s Cibaliom, jer znamo što nam on donosi i koliki je ulog – kazao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i nastavio:
Svjestan sam da će to biti teška utakmica, ali vjerujem u momčad koja će istrčati na koprivnički stadion. Očekujem podršku naših navijača i mislim da ćemo se na kraju svi radovati – zaključio je Ferenčina.
Zbog tri žuta kartona nedostajat će stoper Pranjić, dok će se nakon dvije utakmice zabrane igranja zbog crvenog kartona s Hajdukom u zadnju liniju naše momčadi vratiti Bubnjić.
Ferenčina je najavio i nastup Batarela koji se potpuno oporavio od jesenske operacije koljena, dok za utakmicu s Vinkovčanima još neće konkurirati Čanađija, Gregurina i Novinić koji nisu potpuno zaliječili ozljede.