SADA MIRNIJE ULAZIMO U ZAVRŠNICU JESENSKOG PRVENSTVA – KAZAO JE LJUBAN CREPULJA

03.12.2015.


Nakon velike borbe Slaven Belupo se uvrstio u polufinale Hrvatskog kupa svladavši Osijek uspješnijim izvođenjem jedanaesteraca, jer je susret poslije 120 minuta igre završio bez pobjednika – 1:1.
Koprivničanci su bili bolji sastav tijekom cijele utakmice, posebno u prvom dijelu kad su imali nekoliko stopostotnih prigoda ali ih nisu uspjeli realizirati prije svega zahvaljujući odličnom gostujućem vrataru Mikuliću.
U srednjem redu farmaceuta zapaženu ulogu odigrao je Ljuban Crepulja koji je u niz navrata pokazao, da je jedan od najboljih “veznjaka” u našoj momčadi.
– Nije to bila nimalo lagana utakmica u kojoj smo zasluženo izašli kao pobjednici i ušli u poluzavršnicu Kupa. Od samog početka preuzeli smo inicijativu, stvarali prigode pred vratima Osječana no lopta jednostavno nije htjela u njihovu mrežu. Uz malo sreće sve smo mogli riješiti nakon prvih 45 minuta ali nažalost nismo uspjeli, tako da smo na kraju boljim izvođenjem jedanaesteraca došli do konačne pobjede – naglasio je Ljuban Crepulja i nastavio:
– U izvođenju udaraca s “bijele točke” Ejupi, Ozobić, Paracki i ja bili smo vrlo sigurni i gostujući vratar Mikulić nije imao nikakve izglede da nekog od nas “pročita”. Vjerujem da su i naši navijači zadovoljni napustili stadion, što je na kraju potvrdio njihov pljesak.
Nakon plasmana među četiri najbolja kluba u Kupu na redu je završnica jesenskog prvenstva i gostovanje kod Istre u Puli. Što očekujete?
– Pobjeda s Osijekom dala nam je određeno samopouzdanja i vjerujem da ćemo s Istrijanima na njihovom travnjaku izgledati mnogo bolje nego na dosadašnjim gostovanjima. Ne mogu reći da ćemo osvojiti sva tri boda, ali vjerujem da možemo ostati nepobijeđeni. Slično razmišljaju i moji suigrači, iako to moramo potvrditi na terenu.
Poslije Istre 1961 slijedi još jedno i to zahtjevnije gostovanje kod Rijeke na Rujevici.
– Riječani su trenutačno vodeća prvoligaška momčad, imaju dva boda više od Dinama i to pokazuje koliko su snažni. Ako ostanemo neporaženi u Puli bit će nam to dobar poticaj za ogled s njima kod kojih smo na početku prvenstva osvojili bod. Ne treba dvojiti da bih bio više nego zadovoljan da nam to uspije i ovaj put.
Jesenski dio natjecanja Slaven Belupo će završiti utakmicom s Lokomotivom na svom stadionu koja se nalazi u prvoj polovici ljestvice i uvijek je neugodan gost.
– Slažem se, ali nije nepobjediva iako ima kvalitetan sastav. S “Lokosima” se možemo nadmetati, posebno na našem travnjaku a to smo pokazali i u susretu s njima u Kranjčevićevoj, gdje smo odigrali neodlučeno. Liga je dosta izjednačena, nema izrazitih favorita osim možda Dinama, Rijeke i Hajduka. Volio bih da jesenski dio završimo pobjedom i pokažemo da na našem terenu nitko nije siguran u osvajanje bodova.
Može li naša momčad u proljeće biti bolje plasirana od osmog mjesta?
– Svakako, jer smo jači nego što to pokazuje naš trenutačni plasman. Imali smo ambicija za prvi dio ljestvice, ali mislim da je to sada preveliki zalogaj. Nadam se, da ćemo na kraju biti dobro plasirani i potvrditi prošlosezonski uspjeh. Uz malo sreće možda i se i u Kupu uvrstimo u finale. Zašto ne, iznenađenja su uvijek moguća – zaključio je Ljuban Crepulja.