SADA MIRNIJE ULAZIMO U NASTAVAK PRVENSTVA – KAZAO JE FILIP OZOBIĆ

23.02.2016.


Nema dvojbe da je Filip Ozobić bio junak utakmice s Osijekom koji je sjajnim pogotkom u 38. minuti na asistenciju Gordana Barića donio radost navijačima Slavena Belupa.
Znalački je prihvatio loptu u kaznenom prostoru gostiju i neobranjivim udarcem svladao vratara Mikulića, inače najboljeg igrača Osječana. Uz pogodak koji je sva tri boda ostavio u Koprivnici Filip je također iz “slobodnjaka” s više od 30 metara pogodio vratnicu i sve do 70. minute, koliko je proveo u igri bio rastrčan i predstavljao najveću opasnost za gostujuću obranu.
– Sretan sam zbog odlučujućeg pogotka kojeg sam postigao, a još više što smo na prvoj proljetnoj utakmici pred našim navijačima osvojili sva tri boda. Igrali smo dobro, požrtvovno, imali još nekoliko odličnih prigoda i mislim da Osječani mogu biti zadovoljni što nisu primili još koji gol – ističe Filip Ozobić i nastavlja:
– Sada se lakše diše jer u odnosu na Osijek i Istru imamo četiri boda prednosti i mirnije možemo ući u nastavak prvenstva u kojem je ostalo još dosta utakmica za konačni plasman.
U našoj momčadi s Osječanima nedostajalo je nekoliko ključnih igrača, ali cijela ekipa je igrala na visokoj razini. Slažete li se?
– Za nas je to bio jako važan susret kojeg smo jednostavno morali dobiti. Uspjeli smo i to je najvažnije. Nedostajali su nam Paracki, Križman, Gregurina i Purić no imamo široki izbor i trener Kopić “izbalansirao” je trenutačno najbolji sastav.
Mladići Jambor, Arap, Barić i Međimorec pokazali su kvalitetu i cijelu utakmicu odigrali vrlo znalački i odgovorno. Savić, Christensen i Edson također su dali svoj doprinos, dok je iskusni vratar Blažević pokazao da će za nas biti veliko pojačanje, “skinuvši” jednu loptu koju bi malo koji vratar obranio.
Slijedi odlazak kod Inter Zaprešića koji je u prošlom kolu osvojio sva tri boda na zahtjevnom gostovanju u Puli. Što očekujete?
– Optimista sam i vjerujem u osvajanje sva tri boda, ako ćemo igrati kao s Osijekom. Zaprešićani su dobra momčad, imaju trenutačno najboljeg strijelca Lige Nestorovskog, no nisu bolji od nas. Igrat ćemo napadački i ako neće biti grešaka u obrani kao s Hajdukom možemo do bodova.
Nakon Intera u Koprivnicu dolazi posljednji Zagreb koji je jedinu pobjedu postigao upravo sa Slavenom Belupom.
– Jako smo “kiksali” u toj utakmici i vrlo se je nerado sjećam. Nismo bili pravi i to nam se osvetilo. Sada je situacija sasvim drukčija i Zagreb jednostavno mora pasti na našem travnjaku. Ostanemo li nepobijeđeni s Interom i osvojimo bodove sa Zagrebom tada bih se potpuno odvojili od momčadi koje će se boriti za opstanak. Ostvare li se moje prognoze igrali bi znatno mirnije i sigurnije, jer bi se riješili pritiska koji je prevelik ako nisi siguran da ćeš ostati u Ligi.
Koji je po Vašem mišljenju realni plasman naše momčadi u ovom prvenstvu?
– Osvajanjem šestog mjesta ispunili bi cilj i vjerujem da ćemo to ostvariti. Da nismo u jesenskoj polusezoni izgubili nekoliko planiranih bodova mogli smo i do boljeg plasmana. Lokomotiva i Split su nam dosta odmaknuli i mislim da je šesto mjesto naša realnost. Najvažnije, da igramo kvalitetno i da osvojimo što više bodova, te da naši navijači budu zadovoljni onim što na travnjaku pokazujemo – zaključio je Filip Ozobić.