S OSIJEKU NEĆE BITI LAKO ALI MOŽEMO IZNENADITI – KAŽE GORDAN BARIĆ

02.11.2016.


Gordan Barić (22) je na najljepši način otvorio prvoligašku pobjedu Slavena Belupa u prošlom prvenstvenom kolu s Istrom 1961 u kojem je naša momčad, nakon tri mjeseca osvojila sva tri boda.
Njegov udarac glavom na ubačaj Štigleca već u 2. minuti igre vratar Puljana nije uspio zaustaviti, što je obradovalo koprivničke navijače te izmamilo njihov pljesak s tribine Gradskog stadion.
– Nitko sretniji od mene kad sam vidio loptu u mreži gostiju i njihovog nemoćnog “čuvara” Ivušića, kao i njihovih visokih stopera. Odmah sam poletio u zagrljaj svojih suigrača koji su mi spontano čestitali na pogotku i koji su se zajedno sa mnom veselili. Isto tako bio sam još radosniji nekoliko minuta kasnije kad je Heber povisio na 2:0, što je zapečatilo sudbinu Istrijana koji su na našem travnjaku još dobro prošli – istaknuo je Gordan Barić.
Za mnoge je to bila najbolja igra Slavena Belupa ove jeseni. Što Vi mislite?
– Igrali smo zaista dobro, Puljani nam nisu bili dorasli i niti jednom nisu ozbiljnije ugrozili naša vrata. I ja sam mišljenja da je to bila naša najbolja jesenska igra u kojoj smo pokazali veliku borbenost, zalaganje i mirnoću. Bila je to druga pobjeda za redom jer smo samo tri dana ranije u Kupu bili bolji u gostima kod drugoligaša Novigrada. Naravno, da sada lakše dišemo jer smo već pomalo sumnjali u sebe nakon gotovi tri mjeseca bez punog prvenstvenog uspjeha.
Ovo je treći prvenstveni pogodak kojeg ste postigli otkako ste u koprivničkom prvoligašu. Koji vam je najdraži?
– Bio sam još strijelac u susreta sa Zagrebom u prošlom prvenstvu i na startu ovog s Cibaliom. Mislim da mi je pobjednički s Vinkovčanima ipak do sada najdraži iako i ovaj s Istrijanima ima veliku težinu, jer ih je primirio. Sigurno ih je zaustavio u njihovim najavama da će u Koprivnici ostati neporaženi.
U Slaven Belupo ste stigli kao desni branič, na tom mjestu nastupili na nekoliko utakmica a sada igrate u napadu.
– Trener je tako odlučio, vjerojatno je vidio da mogu biti i napadač i ja sam zadovoljan. Sada mi je najvažnije da postanem standardni u momčadi, što je sigurno želja svakog igrača. Neka me samo zaobiđu ozljede i bit ću zadovoljan.
U naš klub stigli ste prije godinu i pol iz NK Bistra. Kako se osjećate u Koprivnici?
– Sjajno. Sredina je vrlo ugodna svi smo veliki prijatelji, a Koprivnica je lijep grad. U mojoj karijeri Slaven Belupo je treći klub, jer sam prije nastupa za Bistru prošao nogometnu školu Intera iz Zaprešića. Vjerujem da ću još dugo ostati u koprivničkom prvoligašu.
Kako vidite trenutačni plasman Slavena Belupa?
– Mislim da je dobar, iako je moglo biti i mnogo bolje. Nismo smjeli izgubiti s Osijekom i Lokomotivom u Koprivnici jer smo u obje utakmice imali vodstvo. Sami smo krivi za te poraze koji su nas dosta poljuljali. Nadam se, da je to ostalo iza nas i vjerujem da ćemo na kraju biti u sredini ljestvice, odnosno peti, jer su prva četiri mjesta već osigurali Dinamo, Rijeka, Hajduk i Osijek koji imaju veliku bodovnu prednost.
Slaven Belupo u upravo subotu gostuje u Osijeku. Što očekujete?
– Neće biti lako, bit će to za nas vrlo zahtjevan susret u kojem će se Osječani vaditi za poraz u prošlom kolu s Hajdukom u Splitu. Ipak mislim da nismo bez izgleda i da možemo do pozitivnog rezultata. Ostanemo li nepobijeđeni bio bih itekako zadovoljan – zaključio je Gordan Barić.