S INTEROM OČEKUJEM SVA TRI BODA – KAZAO JE MLADI REPREZENTATIVAC PETAR BRLEK

29.10.2015.


Pogodak koji je Petar Brlek ovog tjedna postigao u osmini finala Hrvatskog kupa u gostima kod drugoligaša Šibenika možemo svrstati među najljepše naše momčadi ove jeseni. S lakoćom se oslobodio nekoliko domaćih igrača, a onda snažnim udarcem s 25 metara neobranjivo pogodio mrežu domaćeg vratara Slavice.
Usto, “veznjak” farmaceuta cijeli je susret odigrao u visokom ritmu, uspješno dijelio lopte svojim suigračima i na kraju mu je zasluženo pripao epitet igrača utakmice.
Mladi reprezentativac Hrvatske (U-21) bio je jedan od najboljih na šibenskom travnjaku i pokazao da su njegove mogućnosti znatno veće od trenutačnih igara koje pruža u prvenstvu.
– Šibenčani su uvjerljivo vodeći drugoligaš, imaju kvalitetnu momčad i zbog toga je naša pobjeda vrlo značajna. Domaćini su bili nešto bolji u prvom dijelu, dok smo mi u drugom poluvremenu pokazali više i uspješno zaključili utakmicu. Uz moj vodeći pogodak strijelac je bio i Delić koji je stavio “točku na i”. Ova pobjeda u kupu dala nam je vjetar u leđa za susrete koji nas očekuju u nastavku prvenstva – istaknuo je Petar Brlek.
Slaven Belupo igra dobro, ali već dva mjeseca nije pobijedio u prvoligaškom natjecanju.
– Osobno mislim, da nam nedostaju samo dva boda s Istrom u Koprivnici dok su ostali rezultati koje smo postigli po meni očekivani. Izgubiti s Hajdukom na našem stadionu s minimalnih 1:0 koji je sada vodeći na ljestvici nije nikakvo iznenađenje, iako smo mi kod neodlučenog rezultata imali stopostotnu šansu koju nažalost nismo iskoristili. U gostima kod Osijeka koji je iza nas osvojili smo bod, zadržali prednost od četiri boda i to je po meni najvažnije. Nadam se, da je vrijeme za naš uzlaz jer imamo kvalitetu koja pod vodstvom trenera Kopića mora doći na vidjelo. Radimo vrlo dobro i sustavno, ozračje u momčadi je odlično i to nam se mora “honorirati”. Ima još rezerve u našem sastavu što ćemo pokazati u nadolazećim susretima.
U nedjelju u goste dolazi Inter iz Zaprešića koji je najveće iznenađenje dosadašnjeg prvenstva. Možemo li se očekivati pobjeda?
– Svakako, jer smo domaćini i vrijeme je za tri boda. Zaprešićani su nas na svom travnjaku pobijedili, ali vjerujem da je sada prednost na našoj strani i to ćemo pokazati. Već sam rekao da nam je pobjeda u Šibeniku dala samopouzdanje što se osjeća na svakom ovotjednom treningu. Svjesni smo što bi nam značila tri boda s kojima bih se priključili momčadima u borbi za gornji dio ljestvice i uvjeren sam da to nećemo propustiti.
Prošli ste sve mlađe hrvatske reprezentativne selekcije i trenutačno ste član vrste U-21. Da li ste zadovoljni do sada postignutim?
– Veliko je priznanje biti reprezentativac, ali i velika obveza. Svi očekuju da u momčadi za koju igraš uvijek budeš najbolji, što baš i nije lako. Jedno vrijeme bio sam ozlijeđen i to je dosta utjecalo na moje igre, ali sada se osjećam jako dobro. Zadovoljan sam svojim dosadašnjim učinkom ali još bih volio da postignem koji pogodak. Nadam se da će i to doći na sljedećim utakmicama.
Izbornik mlade reprezentativne vrste Nenad Gračan opet vas je pozvao pod hrvatski stijeg za kvalifikacijske utakmice EP sa San Marinom i Španjolskom.
– Sretan sam zbog toga i ponovni poziv u reprezentaciju jako mi mnogo znači. Utakmicu sa San Marinom igramo u Šibeniku (11. studenoga) gdje sam u kupu postigao pogodak za Slaven Belupo i ako ću igrati nastojat ću da opet budem strijelac. Sa Španjolskom koja je odlična reprezentacija igramo na novom riječkom stadionu Rujevici (17.studenoga) i također očekujem dobar rezultat. Španjolcima su vrlo snažna reprezentacija ali možemo ih svladati.
Što očekujete od jesenske prvoligaške završnice?
– Trenutačno razmišljamkao i moji suigrači samo o nedjeljnoj utakmici s Interom koji je na ljestvici ispred nas. Upravo nam je taj ogled najvažniji u kojem nemamo pravo na ništa drugo osim pobjede. Nalazimo se u dobroj formi, nitko nema žute kartone i mislim da ćemo nastupiti u trenutačno najjačem sastavu. O ostalim utakmicama razmišljat ću nakon Zaprešićana, jer kako nam trener Kopić govori idemo utakmicu po utakmicu – završio je mladi hrvatski reprezentativac Petar Brlek.