Rukometni klub Koprivnica Noa i Slaven Belupo ovog vikenda domaćini turnirima Special Power League

30.01.2020.


Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama “Veliko srce”, Rukometni klub Koprivnica Noa i Nogometni klub Slaven Belupo ovog će vikenda biti domaćin 7. turnira Special Power League, natjecanja u rukometu i nogometu za djecu s teškoćama u razvoju. Ideja ovog hvalevrijednog projekta jest motiviranje djece s teškoćama u razvoju (psihička oštećenja, tjelesna oštećenja, socijalno ugroženi, manjine itd.) da se kroz sport aktivno integriraju u društvo. Projekt je osmišljen temeljem činjenice da djeca s teškoćama u razvoju nemaju mogućnosti adekvatnog bavljenja sportom.

Rukometni dio turnira održat će se u subotu, 1. veljače, od 12 sati u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović, a sudjelovat će ekipe: RK Koprivnica, RK Nexe i RK Rovinj. Nogometni dio turnira igrat će se u nedjelju, 2. veljače, od 10 sati u Sportskoj dvorani Srednje škole. Uz Slaven Belupo, na turniru će sudjelovati i momčadi splitskog Hajduka, zagrebačkog Dinama, pulske Istre 1961, čakovečkog Međimurja i Osijeka.