Roy Ferenčina novi je trener Slaven Belupa

05.09.2023.


Roy Ferenčina potpisao je dvogodišnji ugovor s Nogometnim klubom Slaven Belupo te će od sutra preuzeti klupu naše momčadi.

Bit će ovo njegov drugi mandat u koprivničkom prvoligašu. U prvom je, u razdoblju od ožujka 2011. do ožujka 2013., 65 puta vodio našu momčad, a posebno su ostali zapamćeni rezultat iz sezone 2011/2012 kada je Slaven Belupo prvenstvo završio kao treći s dva boda manje od drugog Hajduka te slavlje protiv španjolskog Athletica u Koprivnici 9. kolovoza 2012. rezultatom 2:1 u trećoj rundi kvalifikacija za Europsku ligu.

Ferenčina je u svojoj karijeri, osim Slavena, vodio i Lokomotivu, Vinogradar, albansku Shkëndiju, Hrvatski dragovoljac i Kustošiju, a posljednji angažman imao je u zagrebačkom Dinamu gdje je bio pomoćnik Anti Čačiću. Naravno, ne zaboravljamo ga ni kao našeg legendarnog igrača koji je na poziciji zadnjeg veznog u svakoj utakmici ostavljao srce na terenu.

Treneru, dobro došao, dobro nam se vratio i sretno!