Robert Murić je novi igrač Slaven Belupa

15.02.2024.


Robert Murić novi je igrač Slaven Belupa. Krilni napadač rođen 12. ožujka 1996. godine u Varaždinu u naš klub stiže kao slobodan igrač, a ugovor je potpisao do lipnja 2025. Pravo nastupa za našu momčad imat će već od sutrašnje utakmice protiv Istre 1961.

Murić je prošao školu nogometa zagrebačkog Dinama, a u seniorskom nogometu branio je boje nizozemskog velikana Ajaxa, talijanske Pescare, portugalske Brage, Rijeke i turskog Konyaspora. Posebno ga pamtimo iz riječkih dana kada je u 123 utakmice postigao 38 pogodaka i upisao 26 asistencija. U aktualnoj sezoni, igrajući u najvišem rangu turskog nogometa i turskom kupu za Konyaspor, upisao je 19 nastupa, 839 minuta na terenu i tri pogotka.

Valja istaknuti da je bio i član svih mladih reprezentacija Hrvatske – ‘kockasti’ dres nosio je 29 puta i ukupno postigao sedam pogodaka. U Slaven Belupu nosit će dres s brojem 9.

Roberte, dobro došao i sretno!