RNK SPLIT – NK SLAVEN BELUPO 2:1

14.07.2013.


SPLIT: Zagorac, Ibriks, Vrgoč, Glumac, Glavina, Paracki, Mršić (od 87. Kvesić), Erceg (od 85. Vojnović), Belle, Roce (od 80. Pehar), Rebić.
Trener: Stanko Mršić.
SLAVEN BELUPO:Rodić, Purić, Fuštar, Bagarić, Filipović, Gregurina (od 84. Brlek), Matoš, Rak (od 68. Novinić), Glavica, Roskam (od 54. Crepulja), Delić.
Trener: Ivan Katalinić.
Strijelci: 1:0 – Roce (9), 2:0 – Mršić (45), 2:1 – Novinić (89).
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Robi Kezele (Rijeka). Četvrti: Lukša Klaić (Konavle). Delegat: Jure Zečević (Knin).
Žuti kartoni:Gregurina (Slaven Belupo).
Crveni kartoni: –
Stadion Park mladeži.
Gledatelja: 2.000.
Izvješće:
Slaven Belupo nije uspio postići pozitivan rezultat u prvom prvenstvenom kolu u gostima kod Splita, iako je prema prikazanoj igri, ali samo u drugom poluvremenu uz malo više mirnoće u završnim akcijama mogao i do neodlučenog ishoda.
Farmaceuti su loše ušli u susret i već u 9. minuti primili pogodak. Napadač domaćina Bellepobjegao je po desnoj strani Filipoviću, ubacio loptu pred vrata Rodića gdje se dobro snašao Roce i svoju momčad doveo u vodstvo – 1:0.
Nakon postignutog pogotka Splićani nastavljaju dominacijom na travnjaku, propuštaju dvije odlične prigode koje nisu realizirali Ibriks i Belle, ali u posljednjoj minuti prvog dijela ipak povećavaju vodstvo na 2:0. Rebićje prošao lijevom stranom, ubacio loptu pred vrata naše momčadi koju Mršić potpuno neometan glavom šalje u mrežu Rodića.
U nastavak susreta potpuno drugi i bolji Slaven Belupo koji je u igru krenuo znatno sigurnije i već u 48. minuti Delić propušta vrlo dobru prigodu nakon asistencije Matoša. Svega tri minute kasnije u još boljoj situaciji bio je Filipović, ali se nije najbolje snašao pred vratima domaćina.
U nadmoći Slavena Belupa jedanaesterac za Splićane! Igrala se 58. minuta kada je jedna ubačena lopta s desne strane u kaznenom prostoru naše ekipe u ruku pogodila Fuštara i sudac Bebek se odlučio za najstrožu kaznu. Rebić je izveo udarac s 11 metara, ali vratar Rodić sjajno reagira i odličnom obranom spašava svoju mrežu.
Farmaceuti nastavljaju dobrom igrom i ne koriste dvije poluprigode koje su propustili Glavica, čiji udarac u 68. minuti pogađa “malu mrežicu” i Novinić, koji desetak minuta kasnije upućuje udarac sa 16 metara pravo u vratara.
No, isti igrač iskupio se u 89. minuti kada je ubačenu loptu Matoša pred vrata Splićana glavom skrenuo u mrežu golmana Zagorca i smanjio na 2:1.
Posljednje minute igre protekle su u velikom pritisku Slavena Belupa na vrata domaćina, ali nažalost rezultat se nije mijenjao i bodovi su ostali u Splitu.