RNK SPLIT – NK SLAVEN BELUPO 2:0

06.08.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Grgić, Bubnjić (od 46. Batarelo), Pilipović, Kokalović, Čanađija, Glavica, Rak, Delić (od 77. Maras), Šaban (od 46. Bušić).

Trener: Roy Ferenčina.

SPLIT: Zagorac, Radotić, Vudić, Pehar (od 83. Marčić), Galović, Hrgović, Paracki, Vitaić, Belle, Vojnović (od 67. Baraban), Rebić (od 79. Bagarić).

Trener: Tonći Bašić.

Strijelci: 1:0 – Vitaić (33 –11 m), 2:0 – Baraban (68).

Sudac: Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Petrović (Valpovo) i Grgić (Osijek). Četvrti: Trampus (Osijek). Delegat: Jurišić (Šibenik).

Žuti kartoni: Rebić i Radotić (Split), Bubnjić (Slaven Belupo).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 1.000.

Stadion Park mladeži.

Izvješće:

Slaven Belupo je zasluženo izgubio sva tri boda u gostima kod Splita – 2:0 i doživio svoj prvi prvenstveni poraz.

Farmaceuti su vrlo loše ušli u utakmicu, što su domaćini iskoristili te vrlo opasnim akcijama ugrožavali vrata Rodića. Najbolje prigode za pogotke imali su u 16. i 31. minuti koje nisu iskoristili Rebić i Vojnović. U slaboj igri naše momčadi u 32. minuti sudac Bebek opravdano pokazuje na jedanaesterac, nakon što je Bubnjić neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Vitaić i doveo svoju momčad u vodstvo 1:0.

U poluvremenu susreta trener Ferenčina u svlačionici je ostavio Bubnjića i Šabana, umjesto kojih su krenuli Batarelo i Bušić. Bila je to dobra odluka jer su Koprivničanci krenuli snažnije u igru, bili bolja momčad i predstavljali veliku opasnost za domaćeg vratara Zagorca. I kada se očekivalo izjednačenje domaćini iz jednog protunapada postižu svoj drugi pogodak za 2:0. Belle je pobjegao po desnoj strani Čanađiji, loptom pronašao Barabana koji je samo minutu ranije ušao u igru i s nekoliko metara svladao nemoćnog Rodića za 2:0, što je bio i konačni rezultat susreta u kojem se više očekivalo od naše momčadi. Očito, da je nastup u Španjolskoj s Bilbaom učinio svoje, da su naši igrači ipak bili umorni i da se u Splitu nisu najbolje predstavili.

Igrali smo slabo, posebno u prvom poluvremenu i Splićani su zasluženo pobijedili – kratko je rekao nakon utakmice naš „veznjak“ Dario Čanađija.