RNK SPLIT – NK SLAVEN BELUPO 1:1

31.07.2011.


SPLIT: Vuković, Radnić, Križanac, Milović, Rašić (od 80. Budiša), Šimić, Rebić (od 46. Vitaić), Obilinović, Erceg, Golubović, Čop (od 65. Baraban).
Trener: Ivan Katalinić.
SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Maras, Pilipović, Milardović, Brezovec, Čanađija (od 53. Poljak), Vojnović (od 59. Bušić), Mujanović (od 88. Mamić), Benko.
Trener: Roy Ferenčina.
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Mladen Rajko (Tinjan). Četvrti sudac: Lukša Klaić (Ćilipi). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek).
Strijelci: 1:0 – Obilinović (47), 1:1 – Benko (76).
Žuti kartoni: Križanac, Šimić, Baraban (Split), Benko, Bušić, Pilipović (Slaven Belupo).
Crveni kartoni: Pilipović (dva žuta).
Gledatelja: 800.

Izvješće:

Slaven Belupo osvojio je vrlo važan bod u gostima kod Splita, koji mu je u dvije prošlosezonske utakmice nanio dva poraza.
Prvi dio susreta završen je bez pogodaka, iako su obje momčadi imale po dvije vrlo izgledne prigode. Početkom drugog poluvremena Splićani ipak dolaze u vodstvo nakon neopreznosti obrane faramaceuta, a strijelac pogotka bio je Obilinović u 47. minuti. U nastavku susreta domaćini imaju inicijativu i dvije dobre prigode, no vratar Rodić je sjajno intervenirao. Polovicom drugog dijela utakmice Slaven Belupo se oslobodio pritiska domaćina i u 74. minuti izjednači pogotkom svog najboljeg strijelca Benka, koji je opet pokazao svoje realizatorske sposobnosti.
Pri kraju susreta zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti branič našeg kluba Pilipović, ali domaćini nisu uspjeli iskoristiti brojčanu premoć i Slaven Belupo je zasluženo osvojio bod na ovom vrlo teškom gostovanju.
Slaven Belupo u utorak gostuje u Velikoj Gorici, gdje će igrati prijateljsku utakmicu s drugoligašem Goricom. Susret će početi u 18 sati.