Ricardo Moniz nakon Hajduka

14.08.2023.


Nogometaši Slaven Belupa poraženi su od Hajduka u 4. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige rezultatom 3:0. Utakmicu je komentirao trener naše momčadi Ricardo Moniz.

– Prije svega, želio bih čestitati na pobjedi Hajduku. Vrlo brzo su se oporavili od PAOK-a. Naravno, to je i stvar kvalitetne širine koju imaju. U prvom poluvremenu smo igrali u rombu i tako zaustavili njihov “build up”. Imali smo i šanse Ortiza i Hlevnjaka koje smo mogli zabiti. Najboljih 45 minuta do sada s naše strane.

Presudilo je drugo poluvrijeme.

– Nažalost, u drugom poluvremenu morali smo promijeniti sustav zbog ozljede Hlevnjaka, našeg najdinamičnijeg igrača do tada. Hajduk je uveo igrače velike kvalitete, pogotovo Ofoea koji je izrazito kreativan, i uz fantastičnog Livaju su stigli do pobjede. Mogli smo zakomplicirati utakmicu preko Crnca, no nismo uspjeli.

Naš je trener zaželio sreću Hajduku u uzvratnoj utakmici protiv PAOK-a.

– Sjećam se Hajduka iz 90-tih godina. Mislim da ovakva publika zaslužuje opet Hajduk u Ligi prvaka. Želim im sreću u uzvratu u Grčkoj.