Remi Slaven Belupa i Varaždina

28.02.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 24. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali s Varaždinom Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš, pred gotovo 1000 ljudi, rezultat je bio 0:0

Trener Tomislav Stipić u današnjem susretu nije mogao računati na kartonirane Limu i Krstanovića te na ozlijeđene Etoundija i Radivojevića. Tako su u prvom sastavu krenuli: na golu Filipović, u obrani Božić, Paracki i Soldo, na bokovima Bogojević i Lovren, u veznoj liniji Bačelić Grgić, Glavčić i Lulić te u vrhu napada Šego i Jeffren.

Prvu priliku u današnjem susretu imali su gosti preko Drožđeka koji je pucao preko vrata s desetak metara u 4. minuti. Odgovorio je Jeffren s druge strane pet minuta kasnije, ali je njegov pokušaj blokirala obrana gostiju. U 14. minuti Varaždin je ponovno kao desetak minuta ranije zaprijetio. Ponovno je Drožđek iz vrlo dobre situacije poslao loptu iznad gola Filipovića. U 22. minuti Glavčić je gotovo savršeno izveo slobodan udarac, ali je greda spasila goste iz Varaždina. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak je bolje otvorila naša momčad. Prijetili su Bogojević i Jeffren, ali je gostujući golman Nevjestić spasio svoja vrata. Pokušao je Bogojević i u 55. minuti glavom, ali nije uspio postići pogodak. Isti je igrač pucao iz daljine u 76. minuti, no njegov udarac Nevjestić je skrenuo u korner. Raspoložen je bio desni bek Slavena. Opasno je zaprijetio i u 80., ali golman Varaždina bio je na visini zadatka. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao

U idućem kolu naša će momčad odmjeriti snage s Lokomotivom. Ta će se utakmica igrati u Zagrebu, u utorak s početkom u 17 sati.

NK Slaven Belupo – NK Varaždin 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Bačelić Grgić, Lulić, Glavčić (od 90. Havelka, Lovren (od 53. Goda) – Šego (od 72. Kamber), Jeffren. Trener: Tomislav Stipić.

NK VARAŽDIN: Nevistić – Tkalćić (od 58. Špičić), Stolnik, Senić, Mamić – Bajandouh, Đurasek, Teklić – Posavec, Benko, Drožđek (od 75. Petković) Trener: Samir Toplak.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), (Virovitica), Tomislav Bionda (Zaprešić)

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar) AVAR: Robi Kezele (Rijeka)

Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb)

Kontrolor: Tomislav Šetka (Đakovo)

Žuti kartoni: Bačelić Grgić 45′, Lovren 48′ (Slaven Belupo); Đurasek 21′, Bajandouh 45′ (Varaždin)

Crveni kartoni: (Slaven Belupo);  (Varaždin)

Strijelci: