Remi Slaven Belupa i Lokomotive

05.11.2022.


Nakon pobjeda nad Šibenikom i Rijekom te remija s Goricom, nogometaši Slaven Belupa u 16. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige remizirali s Lokomotivom. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 0:0.

Trener Zoran Zekić napravio je jednu promjenu u sastavu u odnosu na utakmicu s Goricom. Od prve minute je krenuo Zoran Kvržić, dok je na klupi ostao Ante Crnac.

Gotovo je nevjerojatno što je Mudražija uspio promašiti dva puta u 5. minuti. Sam s četiri metra dva puta je gađao u vratara Čavlinu. Pet minuta kasnije pokušao je Krstanović iz velike daljine, no golman Lokomotive je bio siguran. Odgovorio je Alyiju s druge strane. Njegov opasan udarac s 15 metara završio je tik pokraj vratnice. U 24. minuti Cipetić je pogodio stativu iskosa s desne strane. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Hoxha se savršeno riješio svog čuvara i snažno pucao, no Čavlina je opet bio siguran. Svoju najbolju priliku gosti su imali u 43. minuti. Stojković je ostao sam pred Čovićem, ali nije uspio pogoditi iz idealne situacije.

U nastavku susreta igralo se uglavnom na sredini terena. Gledali smo borbenu utakmicu bez previše prilika ni s jedne, ni s druge strane. U 66. minuti Aliyu je dobio izravan crveni karton zbog starta na Božiću. U 75. minuti Crnac se lijepo oslobodio svog čuvara i tukao iskosa s desne strane. Čavlina je obranio njegov udarac. Lokomotiva je zaprijetila preko Goričana iz daljine. Siguran je bio Čović. Nevjerojatno kako je Čavlina glavom obranio udarac Krstanovića iz blizine u 90. minuti.

U idućem, posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Hajduk. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 17:30.

5.11.2022. – 16. kolo SuperSport HNL

Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec (od 78. Žuljević), Zirdum, Soldo, Talys (od 46. Talys) – Mudražija, Marina (od 64. Crnac), Kocijan (od 64. Jambor) –  Kvržić (od 64. Mioč), Krstanović, Hoxha. Trener: Zoran Zekić

NK LOKOMOTIVA: Čavlina – Cipetić (od 59. Tomečak), Mersinaj, De Haas, Pivarić (od 90. Salihu) – Bubanja, Marić – Miličević, Stojković (od 59. Goričan), Aliyu- Kulenović. Trener: Silvio Čabraja.

Suci: Patrik Kolarić, Hrvoje Radić, Goran Perica, Jakov Titlić

VAR: Igor Pajač, AVAR: Ivan Mihalj

Strijelci:

Žuti karton: Marina 7′ (Slaven Belupo); Marić 38′, Cipetić 49′(Lokomotiva)

Crveni karton: (Slaven Belupo); Aliyu 66′ (Lokomotiva)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf