Remi Slaven Belupa i Lokomotive

06.03.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 24. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige remizirali s Lokomotivom. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 0:0.

Trener Tomislav Stipić u današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Prcu, Mlinara, Bogojevića i Parackog, a u odnosu na sastav iz Kup utakmici protiv Dinama napravio je dvije izmjene. U obranu se nakon ozljede vratio Božić, dok je po prvi puta u našem dresu od prve minute zaigrao Njie na poziciji zadnjeg veznog. Na klupi je nakon dužeg vremena bio i oporavljeni Bačelić Grgić. Uoči same utakmice održana je minuta šutnje za legendu hrvatskog nogometa i našeg bivšeg trenera Zlatka Cicu Kranjčara.

Prvu priliku imala je Lokomotiva. U osmoj je minuti pucao Marin s 10-ak metara, ali je Filipović obranio njegov pokušaj. Odgovorila je naša momčad sedam minuta kasnije. Božić je lijepo pronašao Iličića koji iz vrlo dobre situacije puca u Santinija. U 17. minuti Kima su tek centimetri dijeli od pogotka kada je glavom bio zamalo neprecizan. Pokušao je i Njie iskosa s lijeve strane nešto kasnije, no rezultat se nije mijenjao. U 34. minuti odličan centaršut Lulića Iličić je glavom poslao tik uz vratnicu. Do kraja prvog dijela golove nismo vidjeli, iako je Lokomotiva opasno zaprijetila preko Čelikovića u 43. minuti.

Drugo poluvrijeme otvorio je Božić dobrim udarcem izvana, no poslao je loptu pokraj vratnice. U 55. minuti Lulić je bio u idealnoj situaciji na 15-ak metara od gola Lokomotive, ali nije bio dovoljno precizan da promijeni početni rezultat. Desetak minuta kasnije ponovno je Božić zaprijetio. Nakon centaršuta Glavčića iz kornera snažno je iz voleja tukao iznad vrata. Slično je završio i pokušaj Cipetića s druge strane. Do kraja utakmice golove nismo vidjeli te su obje momčadi osvojile po bod.

6. ožujka 2021. – 24. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Hyunwoo, van Bruggen (od 68. Gamarra) – Bosec, Lulić (od 85. Liklin), Njie (od 46. Bačelić Grgić), Glavčić, Goda – Iličić (od 85. Etoundi), Knoll (od 59. Krstanović). Trener: Tomislav Stipić.

NK LOKOMOTIVA: Santini – Cipetić, Papadopoulos, Lešković, Marković – Aliyu (od 58. Marić), Cokaj, Đira (od 58. Hadžić), Čeliković (od 77. Chajia) – Marin, Šimić. Trener: Jerko Leko.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Dario Knez (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Josip Lučić (Vinkovci).

VAR: Mario Zebec (Cestica), AVAR: Goran Pataki (Đakovo)

Delegat: Martin Šarić (Vrbovec)

Kontrolor: Šime Bugarija (Bibinje)

Strijelci:

Žuti karton: Božić 21′, Njie 44′, Goda 78′ (Slaven Belupo); Papadopoulos 82′ (Lokomotiva)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Lokomotiva)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf