Remi bez pogodaka Slaven Belupa i Šibenika

06.08.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u četvrtom su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige remizirali sa Šibenikom. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 0:0 iako je naša momčad bila puno bolja momčad na terenu i stvorila nekoliko odličnih prilika.

Zadovoljan predstavom u Osijeku, trener Zoran Zekić nije radio izmjene u odnosu na utakmicu u Gradskom vrtu prošlog tjedna pa je od prve minute istrčalo istih 11 igrača.

Iako je Šibenik nešto bolje otvorio utakmicu, prvu veliku priliku imala je naša momčad. Kvržić je centrirao s desne strane i pronašao Talysa čiji udarac s osam metara odlazi tik uz vratnicu. U 19. minuti Marina je pokušao udarcem iz daljine, no nije bio precizan. Lopta je otišla iznad grede gola Šibenika. Deset minuta kasnije na sličan je način pokušao i Bosec. Rezultat se nije mijenjao. U 38. minuti Caimacov je s gotovo 30 metara snažno zatresao stativu gola gostiju. Tri minute kasnije nova velika prilika za našu momčad. Kvržić je izvrsno centrirao, a Tepšić s pet metara glavom puca iznad grede. Iako je naša momčad bila puno bolji takmac, u prvih 45 minuta nismo vidjeli golove.

U 51. minuti udarac Hoxhe iskosa s lijeve strane obranio je odličnom reakcijom Rogić. Svoju prvu veliku priliku gosti su imali u 60. minuti. Čop je bio u idealnoj situaciji, no Božić je fantastičnim klizećim startom spasio svoja vrata. Napadala je naša momčad konstantno u drugom poluvremenu, ali cijela momčad Šibenika stajala je u svoji 40-ak metara u gostom bloku i snalažljivo branila svoj gol. Na kraju utakmice rezultat se nije mijenjao s početnih 0:0.

6.8.2022. – 4. kolo SuperSport HNL
Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – HNK Šibenik 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Božić, Soldo, Tepšić (od 81. Žuljević), Talys – Kvržić, Marina (od 81. Kocijan), Caimacov (od 87. Bašić) – Crnac (od 66. Krstanović), Hoxha (od 66. Fanimo). Trener: Zoran Zekić.

HNK ŠIBENIK: Rogić – Arai, Perić (od 34. Matić) B., Matić M., Mesa, Mina – Čurić (od 66. Čurić), Salomon – Rak (od 46. Dolček), Čop (od 88. Delić), Vidović (od 46. Vidović). Trener: Damir Čanadi.

Suci: Ante Čulina (Zagreb), Dino Knez (Osijek), Ivan Janić (Ilok), Goran Pečarić (Zagreb)

VAR: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo)

Strijelci:

Žuti karton: Talys 70′ (Slaven Belupo); Rak 28′; Matić M. 40′, Dolček 46′, Matić B. (Šibenik)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Šibenik)