Prvijenac Zvonareka za tri boda protiv Varaždina, debitirao Vuić

22.05.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 36. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Varaždin rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Lovro Zvonarek.

U prvih 20 minuta današnje utakmice nismo vidjeli prilike. Naša je momčad imala više od igre, a onda su gosti prvi zaprijetili. Đurasek je u 21. minuti snažno odapeo sa 16 metara, a Čović odličnom reakcijom skrenuo loptu u stativu i spasio svoj gol. Pokušao je Peco nedugo nakon toga iz daljine, no rezultat se nije mijenjao. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu naša je momčad umalo stigla do vodstva u 56. minuti kada je Krstanović pogodio mrežu gostiju, ali nakon VAR provjere pokazalo se da je bio u zaleđu. Pet minuta kasnije zabio je i Varaždin, no ponovno je VAR poništio gol zbog zaleđa. Naša je momčad povela s 1:0 u 88. minuti utakmice. Zvonarek je izvrsno naciljao iskosa s desne strane i pogodio suprotni kut golmana Zelenike. Prvijenac šesnaestogodišnjaka u dresu Slaven Belupa! U sudačkoj nadoknadi utakmice za naš je klub debitirao još jedan mladić. Kapetan juniora Matija Vuić zaigrao je umjesto Apaua.

22. svibnja – 36. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš

NK Slaven Belupo – NK Varaždin 1:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Apau (od 90. Vuić), van Bruggen, Prce – Bogojević (od 78. Bosec), Lulić, Mlinar (od 78. Božić), Glavčić (od 46. Zvonarek), Goda – Krstanović, Knoll (od 69. Delić). Trener: Tomislav Stipić.

NK VARAŽDIN: Zelenika – Vuk (od 34. Urata), Novoselec, Senić, Pelumbi- Postonjski (od 85. Benko), Đurasek, Elezi (od 71. Boban) – Peco, Herrera – Obregon. Trener: Zoran Kastel.

Suci:  Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Zdenko Lovrić (Đakovo)

VAR: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), AVAR: Borut Križarić

Delegat: Damir Stipković (Zagreb)

Kontrolor: Dragutin Karlo Poljak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Zvonarek 88′

Žuti karton: Apau 31′, Knoll 52′, Bogojević 74′ (Slaven Belupo); Senić 58′ (Varaždin)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Varaždin)

FOTO: Podravski list / Nikola Wolf