PROLJETNO PRVOLIGAŠKO PRVENSTVO KREĆE 24. VELJAČE

10.02.2012.


Izvršni odbor HNS-a jučer je potvrdio odluku povjerenika Prve HNL Josipa Breznija o odgodi proljetnog prvoligaškog prvenstva, tako da će drugi dio natjecanja krenuti 24. i 25. veljače utakmicama 19. kola, a ne 18-tog, čiji je početak bio predviđen 17. i 18. veljače.

Do odgode proljetnog nastavka je došlo zbog loših vremenskim uvjeta, a odgođeno 18. kolo igrat će se 21. ožujka.

Dakle, proljetni dio prvenstva Prve HNL kreće utakmicama: Lokomotiva – Zadar (petak, 24. veljače), Slaven Belupo – Cibalia, Šibenik – Inter, Varaždin – Rijeka, Hajduk – Istra 1961, Lučko – Zagreb, Osijek – Split i Karlovac – Dinamo (subota, 25. veljače).

Snijeg i niske temperature odgađaju i proljetno prvoligaško prvenstva kadeta i juniora, koje će startati 17. kolom 26. veljače, dok će se 16. odigrati 11. travnja.

Do odgode proljetnog prvenstva došlo je na zahtjev većine prvoligaških klubova čiji su stadioni pod snijegom, a među njima je bio i Slaven Belupo.