PRIPREMNA UTAKMICA Slaven pogotkom Puclina svladao Astru

07.07.2018.


Nogometaši Slaven Belupa odigrali su svoju treću prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nadolazeću natjecateljsku sezonu Prve hrvatske nogometne lige. U Slovenskim Konjicama svladali su rumunjsku Astru rezultatom 1:0.

Slavenaši su poveli već u sedmoj minuti kada je Puclin oteo jednu loptu na 30-ak metara od gola Rumunja, prošao jednog igrača i matirao golmana Astre udarcem s vrha šesnaesterca. Prvu pravu priliku Astre vidjeli smo tek u 32. minuti kada je Filipović odlično zaustavio pokušaj Buse.

Na poluvremenu je trener Tomislav Ivković izmijenio gotovo cijeli sastav. Na travnjaku je ostao tek Hlevnjak iz početne postave. U 58. minuti Slavenaši su umalo povećali svoje vodstvo, ali se Dolčeku ispriječila stativa. Šest minuta kasnije pokušao je i Bongongui, no njegov udarac otišao je iznad grede.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Slaven slavio s 1:0. Našim nogometašima ovo je bila treća prijateljska utakmica. Četvrtu igraju već u utorak i to protiv ukrajinske Vorskle u Rogatecu s početkom u 17:30.

7. srpnja 2018. – prijateljska utakmica
Slovenske Konjice, Slovenija

NK Slaven Belupo – FC Astra Giurgiu (ROM) 1:0 (1:0)

Suci: Pahole Jože, Štefane Dejan, Jovanovič Stevo

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Međimorec (cap.), Hlevnjak, Šarlija – Doležal, Vidović, Aparicio, Puclin, Goda – Mendy, Jelić. Još su igrali: Zirdum, Musa, Martinaga, Karamarko, Resler, Jajalo, Dolček, Delić, Bongongui, Mladen, Bogojević. Trener: Tomislav Ivković.

FC ASTRA GIURGIU: Iliev (cap.) – Butean, Bejan, Crisan, Risto – Moise, Mrzljak, Rosu – Balaure, Llullaku, Bus. Još su igrali: Lazar, Biceanu, Gheorghe, Barbir, Boboc, Chiriac, Da Silva, Stan, Gavarlita, Gheorghe. Trener: Marius Maldarasanu.

Strijelci: 1:0 Puclin 7′

Žuti karton: – ; Mrzljak 42′ (Astra)

Crveni karton: