Pripreme Slavenaša startaju 17. lipnja, prvenstvo 21. srpnja

27.05.2019.


Nogometaši Slaven Belupa utakmicom protiv Rijeke u subotu zaključili su još jednu sezonu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Slavenaši su prvenstvo završili na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice s 37 osvojenih bodova i gol razlikom 41:53. Ukupno je naša momčad upisala sedam pobjeda, 16 remija i 13 poraza. Dva su trenera vodila Slaven Belupo u ovoj sezoni, Tomislav Ivković je u prvih 14 utakmica osvojio 13 bodova, dok je Ivica Sertić u 22 osvojio 24.

Najbolji strijelac u sezoni bio je Ivan Krstanović sa sedam pogodaka. Uključujući i golove iz Lokomotive, u ovom prvenstvu je zabio 13 golova. Matej Jelić i Mateus Lima dodali su pet, Jean Philippe Mendy četiri, Stipe Bačelić Grgić, Mateas Delić, Roei Gordana tri, Bruno Bogojević i Miloš Vidović dva, dok su Bongongui, Dario Čanađija, Bruno Goda, Krystian Nowak, Karlo Plantak i David Puclin zabili po jedan.

Našoj momčadi slijedi odmor, a start priprema zakazan je za ponedjeljak, 17. lipnja na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš. Dio priprema odradit će se i u Sloveniji, na Rogli i u Zreču, a ukupno će igrači trenera Ivice Sertića odigrati sedam prijateljskih susreta kako bi spremni dočekali start iduće sezone. Prvo kolo Hrvatski Telekom Prve lige igrat će se 20.,21. ili 22. srpnja.