PRIGODNA MEĐUNARODNA UTAKMICA SLAVENA BELUPA I MAĐARSKOG UJPESTA

02.09.2017.


Povodom najvećih povijesnih obljetnica našeg kluba, 110. godišnjice osnutka i dva desetljeća ulaska u Prvu hrvatsku nogometnu ligu odigran je i prijateljski međunarodni susret između Slavena Belupa i mađarskog prvoligaša Ujpesta, koji je završen bez pobjednika – 0:0.

Iako nije bilo pogodaka obje su momčadi prikazale dopadljivu igru u kojoj je Slaven Belupo imao više prigoda za pogotke, koje nažalost nije realizirao.

Tijekom utakmice prigodu za nastup dobilo je i 10 mladih igrača našeg kluba, koji su poniknuli u njegovoj nogometnoj školi.

SLAVEN BELUPO: Marković, Rebernik, Musa, Međimorec, Šarlija, Vrljičak, Arap, Bistrović, Kendeš, Bogojević (još su igrali: Slukić, Dolček, Goda, Tatar, Mladen, T. Srbljinović, Hlevnjak, Hajdinjak). Trener: Željko Kopić.

UJPEST: Pajović, Litauszki, Windecker, Simon, Diallo, Balazs, Mohl, Pavkovics, Nwobodo, Pauljević, Novothny (još su igrali: Banai, Szucs, Kalnoki, Cseke, Tischler, Angelov, Sanković, Bojović). Trener: Nebojša Vignjević.

Uoči utakmice, a povodom obilježavanja značajnih klupskih obljetnica predsjedniku Slavena Belupa prigodan poklon Hrvatskog nogometnog saveza uručio je njegov potpredsjednik Marijan Kustić.